Samsung S8 Oreo Türkiye Güncellemesi Geldi - Sosyal İçerik Platformu
Evcil Hayvanınızla Birlikte Seyehat Etmenin Yöntemleri

Sıradaki içerik:

Evcil Hayvanınızla Birlikte Seyehat Etmenin Yöntemleri

e
sv

Samsung S8 Oreo Türkiye Güncellemesi Geldi

71 okunma — 23 Haziran 2019 22:07

Samsung S8 ve S8+ Oreo Türkiye Güncellemesi Geldi

Samsung S8 Oreo Türkiye Güncellemesi Geldi;Nokia, Sony gibi firmaların ve Android One kapsamındaki cihazların aldığı Andorid 8.0 diğer adı ile Oreo güncellemesi bu kez Samsung firması s8 ve s8 plus cihazlara vermeye başladı.

OREO Güncellemesi an itibari ile Türkiye’ye Geldi

Almanya’da başlayan dağıtım ilk olarak beta test programına katılan kullanıcılara 450 mb olarak kararlı sürüm dağıtmaya başlayan firma gün içinde diğer kullanıcılar yaklaşık 650 – 750 mb arası olacağını düşündüğümüz Oreo güncellemesi dağıtımına başlayacak.

Google Şubat ayı güvenlik güncellemesi ile birlikte gelecek olan Oreo’da hız, optimizasyon ve güvenlik ön planda. Çok farklı özellikleri olmayacak olan bu güncellemede tamamen cihazın güvenlik ve hız üzerine odaklandığını söyleyebiliriz.

Oreo Güncellemesi ile Gelen Özellikler

  1. Samsung klavyesinde bir takım değişiklikler yapılacak
  2. Bildirim kanalları, uyku işlevleri ve gelen bildirimleri özelliklerine göre engelleme, aktif etme
  3. Yeni edge ışıkları, gelen bildirim olunca Gökkuşağı gibi ekranın kenarlarını aydınlatabileceksiniz.
  4. iOS işletim sisteminde olan multi touch özelliği yani uygulama ikonuna basılı tutarak kısa yollara ulaşabilirsiniz. Örnek verecek olursak Youtube ikonuna biraz basarsanız kısayol olarak trend videolar, ara vb. kısa yollar çıkacak
  5. Galeriniz deki istediğiniz albümleri gizleye bileceksiniz. Bunun bir eksisi isteyen gizli albümleri görü tıklarsa albümler tekrar görünmeye başlayacak.
  6. Uygulama klasörlerine farklı renkler ekleye bileceksiniz. Artık klasörlerde renk paletleri ile istediğiniz rengi seçme şansınız olacak.
  7. Telefon hakkında menüsünde tüm detaylara ulaşabileceksiniz. imei gibi kritik bilgilerde telefon hakkında bölümünde gözükecek.
  8. Şimdilik Facebook, Whatsapp ve Messenger gibi uygulamaları klonlayabileceğiz. İlerleyen zamanlarda istenilen uygulama klonlanabilir gibi görünüyor.

Şimdilik gelen yenilikler bunlar gün içinde yayına geçilmesi düşünülen Oreo kullanıcılarımıza bildirim olarak gelecektir. İyi keyifler dileriz

Siz değerli okurlarımıza sürekli yeni çözümler üretmek için çalışıyoruz. Başka sorunlar yaşarsanız birlikte çözmek için yorum bölümünden yorum yaparak sorununuzu bildirim beraber çözelim.

Yazıyı beğendiysenizin bizi desteklemek için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

Sosyal içerik platformu ailesine siz de kayıt olup yaşadığınız sorunu nasıl çözdüğünüzü bizimle paylaşabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli