En İyi 3 Bulut Depolama Hizmeti - Sosyal İçerik Platformu
Unutkanlığa Ne İyi Gelir

Sıradaki içerik:

Unutkanlığa Ne İyi Gelir

e
sv

En İyi 3 Bulut Depolama Hizmeti

97 okunma — 30 Ocak 2020 20:51

En İyi 3 Bulut Depolama Hizmeti

En iyi 3 bulut depolama hizmeti.Merhabalar, gün geçtikçe bilgisayarımıza, telefonumuza ya da tabletimize sürekli bir şeyler indiriyoruz yüklüyoruz, fotoğraf çekiyoruz, çalışma dosyalarımızı yüklüyoruz ve bazen de şarkı ve videolar kaydediyoruz.

Ve istiyoruz ki bu kişisel dosyalarımızı hiç kaybetmeyelim başlarına hiçbir şey gelmesin hep bizimle beraber olsunlar, aradığımız zaman istediğimiz an onlara tekrardan ulaşalım ve kullanalım istiyoruz. İşte bu durumda devreye giren Bulut Depolama sistemi.

Peki ya nedir Bulut Depolama ?

Bulut depolama, sunucular tarafından oluşturulmuş sanal havuzlarda verilerinizin depolanmasıdır.

Ne işe yarar?

Tüm akıllı cihazlarınız ve bilgisayarınızda bulunan istediğiniz her veriyi bulut depolamaya yükleyerek onlara istediğiniz an ulaşabilir, kullanabilir ve indirebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; arkadaşlarınız ile gittiğiniz bir kamp ya da gezide çektiğiniz yüzlerce fotoğraf ve 5-6 adet videonuz var.

Ama bu dosyalar bilgisayarınızda yer kaplıyor ya da ortak olarak kullandığınız bir bilgisayarınız var. İllaha bilgisayar olmak zorunda değil.

Telefon, tablet ve bilgisayar gibi cihazlarda da kullanabilirsiniz. Ortak olarak kullandığınız bilgisayarınız olduğu için çektiğiniz ve kaydettiğiniz fotoğraf ve videolarınızın bir başkası tarafından erişilmesini istemiyorsunuz. İşte bu durumda yapabileceğiniz en iyi çözüm, bu dosyalarınızı bulut depolamaya yüklemektir.

Evet alternatif yol olarak; harici bir harddisk veyahutta flash disk de kullanabilirsiniz. Fakat bu 2 cihazın başına her an her şey gelebilir. Üstüne bir şey dökülebilir ya da kırılabilir, arızalanabilir. O yüzden bu cihazların herhangi bir garantisi yoktur. İşinizi garantiye almanın en iyi yolu Bulut depolaması sistemidir.

Sizler için hazırladığımız bu liste de 3 En İyi Bulut Depolama sistemlerini sıralayacağız. Listemiz de bulunan 3 farklı Bulut Depolama hizmetinden herhangi birini güvenle kullanabilirsiniz.

O harika listemize geçelim;

1. Google Drive

Google Drive, günümüzün en iyi bulut depolama sistemi desek doğru olur. Kullandığımız bir çok akıllı cihazda yüklü olarak gelmesi de bu hizmetin başarılı olmasından dolayıdır. Google Drive, bulut depolamanıza aklınıza gelen her dosyayı, veriyi, müziği, videoyu vb. her klasörü 2 adım ile yükleyebilirsiniz.

Ve dilediğiniz an dilediğiniz saatte verilerinize anında ulaşabilir ve onları görüntüleyebilir hatta indirebilirsiniz. Google Drive ücretsiz olarak her kullanıcıya 15 GB depolama alanı hizmeti veriyor. Eğer ki depolama alanı size yetersiz gelmeye başlarsa paketinizi büyütebilirsiniz. Tüm cihazlarınızdan Google Drive hesabınıza erişebilir ve Google Drive’i indirebilirsiniz.

2. Yandex Disk

Yandex ilk internet alemine atıldıktan sonra çok farklı alanlarda çok başarılı işler yapmayı başardı. Bulut Depolama konusunda Google Drive dan sonra çok fazla tercih edilen bulut depolama alanı olarak seçildi. Yandex Disk Bulut Depolama, ücretsiz olarak her Yandex.Disk kullanıcı hesabınıza 10 GB Depolama Alanı sağlıyor.

Google Drive’ da olduğu gibi her yerden Yandex.Disk hesabınıza erişim sağlayabilir ve dosyalarınıza ulaşabilir, indirebilirsiniz. Yandex.Disk’i tüm cihazlarınızdan Google Drive hesabınıza erişebilir ve Google Drive’i indirebilirsiniz.

3. DropBox

Süper ikiliyi arkalarından kovalayan en iyi bulut depolama sıralamasında 3. Sırayı kazanan DropBox. DropBox bulut depolama hizmeti de sürükle bırak mantığı ile çalışan stabil bir hizmettir. Diğer bulut depolama hizmetlerinde olduğu gibi; dosya, resim, video ve müzik gibi verilerinizi depolayabilir ve istediğiniz zaman indirebilir, kullanabilir ve görüntüleyebilirsiniz.

DropBox’u tüm cihazlarınızdan Google Drive hesabınıza erişebilir ve Google Drive’i indirebilirsiniz.

Düşüncelerinizi yorum olarak bizlerle paylaşabilir ve bu konu hakkında tepkinizi bizlere Emojiler aracılığı ile belirtebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !