WordPress Tema ve Eklentileri Türkçeleştirme - Sosyal İçerik Platformu
Xioami Mi 5x ve A1 İnceleme

Sıradaki içerik:

Xioami Mi 5x ve A1 İnceleme

e
sv

WordPress Tema ve Eklentileri Türkçeleştirme

89 okunma — 23 Haziran 2019 21:50

WordPress Tema ve Eklentileri %100 Türkçeleştirme

WordPress Tema ve Eklentileri Türkçeleştirme;Merhaba arkadaşlar bugün WordPress tema ve eklenti Türkçeleştirmesi nasıl yapılır sorusunu cevaplayacağız.

Bir çok kez indirdiğimiz ve ya siteye kurduğumuz eklenti ve ya temalarda Türkçe problem yaşıyoruzdur ve ftp aramadığımız dosya kalmaz ama bir türlü nerede olduğunu bilemeyiz kelimelerin ama artık temaları da eklentileri de %100 Türkçeleştirmek mümkün hadi başlayalım 🙂

Gereken tek şey Loco Translate adında küçük bir eklenti indirmek için burayı tıklayın.

İndirdiğiniz eklentiyi WordPress yönetim panelinden eklentiler>Yeni Eklenti Yükle seçerek yükleyip etkinleştirin
Daha sonra sağ altta yönetim menüsüne eklentinin sayfası gelecek onu tıklayın.

Loco Çeviriye tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi bir panel açılacak.

Burada önemli olan olay şu Active theme: dediği yerde mevcut temanız var onu seçerek ve ya aşağıda Running plugins: mevcut eklenti listelerinden hangisini Türkçeleştirmek istiyorsanız onu tıklayın.

Karşınıza söyle bir ekran gelecek New language diyerek Türkçe’yi seçin.

Daha sonra ise Turkish yazan yeri tıklayıp edit bölümü çıkacak aşağıdaki gibi

Yukarıdaki resimden anlatmaya çalıştım ama yine anlatayım yazı ile Ortalarda Çevirici filtre gibi bir boşluk var aradığınız kelimeyi yazın örnek Read More yazdığınızda hemen altında çevirilecek kelime gelir onu tıklayın ve altta Turkish bölümüne devamını oku gibi türkçe bir kelime yazın yazdıktan sonra yukarıda aradığınız yerin sol tarafında Save var onu tıklayın diler tek tek dilerseniz tüm çeviri yaptıktan sonra da kayıt edebilirsiniz. Ama denemek için çalıştığını anlamak için bir tane yapın. Save yaptıktan sonra Savenin yanında Sync var onu tıklayın ve sayfayı yenileyin eğer çeviriniz gözüküyorsa kontrol edip hepsini Türkçeleştirin. Türkçeleştirmeleriniz .po olan dosya temanın içinde olacaktır.

Bu yöntemle temanızı ve eklentilerinizi Türkçeleştirebilirsiniz 🙂

wordpress ile ilgili sorularınız varsa bize yorum yaparak sorularınızı sorup cevaplarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Eğer size yardımcı olabildik isek yorum yaparak sayfamızı paylaşır mısınız? Çünkü bilgi güçtür paylaştıkça büyür ve biz siz bizi paylaştıkça gaza geliyor bilgi paylaşmasına doyamıyoruz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli