Evcil Hayvanınızla Birlikte Seyehat Etmenin Yöntemleri - Sosyal İçerik Platformu
Sosyal Medya Hesapları Nasıl Yönetilmeli?

Sıradaki içerik:

Sosyal Medya Hesapları Nasıl Yönetilmeli?

e
sv

Evcil Hayvanınızla Birlikte Seyehat Etmenin Yöntemleri

80 okunma — 23 Haziran 2019 22:07

Evcil Hayvanınızla Birlikte Seyehat Etmenin Yöntemleri

Evcil Hayvanınızla Birlikte Seyehat Etmenin Yöntemleri;Evcil hayvanlarevdeki aile fertlerinden biri sayılırlar. Yaptığınızda her planda her almış olduğunuz kararda onları da düşünerek hareket etmelisiniz. Uzun bir Bayram tatilinin yaklaşması ile birlikte tatil planınızı yaparkenevcil hayvanınızınsorumluluğunu almalı ve onun rahatını da düşünmelisiniz.Hangihayvanolursa olsun yola çıkmadan önce basit hazırlıklar yapmak hem sizin hem deyol arkadaşınızınproblemsiz bir seyahat etmesi için önemlidir.

Öncelikle gideceğiniz yeri önceden araştırmanızda fayda var. Tercih etmiş olduğunuz tesislerdeevcil hayvan kabul edilip edilmediğiniarayıp öğrenmelisiniz. Aynı zamanda gideceğiniz yerin hava koşuları da evcil hayvanınızın rahat edebilmesi açısından göz önünde bulundurulması gereken bir konudur. Seyahat planınızı buna göre şekillendirmelisiniz.

Bavul hazırlarken en sevdiği oyuncak veya vakit geçirdiği ne var ise muhakkak yanınıza almalısınız. Ayrıca kendisini rahat hissettiği battaniyesi ve yatağını da unutmamalısınız. Hayvanınızın sindirim sistemi ile ilgili sorun yaşamasını istemiyorsanız gittiğiniz yerde alışık olduğu mamadan bulamama ihtimaline karşı hazırlıklı olup yanınıza fazladan mama almanızda fayda var.

Eğer uçak ile yolculuk yapacaksanız her şirketin prosedürü farklı olduğu için öncelikle hava yolu şirketini arayıp evcil hayvanınız içinde rezervasyon yapılması gerekip gerekmediğinin bilgisini almalısınız. Yolculuk yaparken bu bunaltıcı yaz aylarında dikkat edilmesi gereken en önemli madde, sevimli yol arkadaşınızın sıcaktan daha az etkilenmesi adına sabah erken veya akşam saatleri uçuşları tercih edilmelidir.

Hayvanlar genelde kafesveya çantaların içine girmek istemezler ve çok zorluk çıkartırlar. Bu tarz bir durum yaşamamak için yolculuk boyunca hayvanınızın içinde bulunacağı kafesine veya çantasına seyahate başlamadan 3 gün önceden alıştırmalısınız. İçinde mamasını yedirmeli, uyumasını sağlamalısınız. Yola çıkmadan önce veterinere tam kapsamlı bir muayeneye götürmelisiniz.

Siz değerli okurlarımıza sürekli yeni çözümler üretmek için çalışıyoruz. Başka sorunlar yaşarsanız birlikte çözmek için yorum bölümünden yorum yaparak sorununuzu bildirim beraber çözelim.

Yazıyı beğendiysenizin bizi desteklemek için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

Sosyal içerik platformu ailesine siz de kayıt olup yaşadığınız sorunu nasıl çözdüğünüzü bizimle paylaşabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !