Spor Camiasındaki Son Gelişmeler - Sosyal İçerik Platformu
İstanbul’un Fetih Nedenleri

Sıradaki içerik:

İstanbul’un Fetih Nedenleri

e
sv

Spor Camiasındaki Son Gelişmeler

77 okunma — 20 Ağustos 2018 10:29

Spor tek başına bakıldığı zaman anlamlı olmaz. Ama dallarına ayrı ayrı bakıldığı zaman anlamlı hale gelir. Sporun dalları sayıl sayıla bitmez denemez ama çok uzun sürer. Hala gelişen teknoloji ile sporun dallarının sayısı artmaktadır veya güçlenmektedir. Sporun bu denli geniş alanlara yayılması her dakika yeni gelişmelerin olmasına sebep olmaktadır.

Futbol Camiasındaki Son Haberler

Camia olarak bakıldığı zaman futbolun camiası çok büyük bir yer tutar. Sonu görünmeyen bir havuz gibi tabiri kullanılsa yeridir.

1. Gelişme
Sunderland Boluspor’dan Alim Öztürk’ü transfer etti. İngiltere 1.lig takımlarından birisi de Sunderland’dir ve Türk oyuncumuz Alim Öztürk’ün bu takıma transferi gerçekleşmiştir.

2. Gelişme
Birkaç gün önce ortaya atılan bir iddia vardı. Hakem Mark Geiger dünyaca ünlü Cristiano Ronaldo’dan forma istediği yönünde. Bu iddiaya FIFA son noktayı koydu ve bu haberin yalan olduğunu bildirdi.

3. Gelişme
Alman Bundesliga bulunan Hoffenheim teknik direktörü Nagelsmann 2019-2020 sezonu itibariyle Leipzing takımını çalıştırmaya başlayacak. Haberin kaynağı ise Leipzing kulübü olduğu bilinmekte.

4. Gelişme
Fenebahçe’nin futbol oyuncusu olan Josef de Souza transfer haberlerini yalanladı. Fenerbahçe gibi büyük ve köklü bir takımda kalmak istediğini de açıkladı.

5. Gelişme
Türkiye’nin bulunmadığı Dünya Kupası’nda Fransa Milli Takımı Peru Milli Takımı’nı 1-0 mağlup etmeyi başardı. Fransa 34. dakikada Kylian Mbappe’nin attığı gol ile öne geçti. Maç sonuna kadar skoru koruyan horozlar puanını 6’ya yükseltti. Böylelikle Dünya Kupası’nda bir üst tura geçmeyi garantiledi.

Yazılan bu haberler yazılan günün haberleridir. Futbol çok geniş olduğu için her dakika yeni bir gelişme ortaya çıkar.

Basketbol Camiasındaki Son Haberler

Camia olarak bakıldığı zaman Türkiye’de futboldan sonra gelen en büyük camia basketbol camiasıdır. Futbol kadar izlenmese de kendine özgü bir izleyici kitlesi vardır.
1. Gelişme
Tekerlekli Sandalye Basketbol Süperligi’nde Galatasayar takımı, Beşiktaş takımını 86-57 yenerek serileri 1-0 yapma başarısı gösterdi.

2. Gelişme
Türkiye basketbol takımlarından biri olan Anadolu Efes ilk transferini gerçekleştirdi. İlk transferini yabancı oyuncu olarak gerçekleştiren Anadolu Efes Vasilije Micic ile 1+1 yıllık sözleşme gerçekleştirdi.

Yazılan haberler yakın zamanda gerçekleşmiş haberler olmakla birlikte yazılan tarihten sonra da haberler gerçekleşmiş olabilir.

Diğer Spor Camialarından Gelişmeler

Futbol ve basketbol dışında daha birçok spor camiası vardır ve burada gerçekleşen haberler fazla gündeme oturmamaktadır.

1.Gelişme
Türkiye Milli Sporcusu olan Lena Erdil rüzgâr sörfü sporunda kadınlar slalom dalında dünya ikinciliğini elde etti.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli