Sat ve Sas Komandosu nedir-sosyal içerik platformu
CSS Nedir?

Sıradaki içerik:

CSS Nedir?

e
sv

Sat ve Sas Komandoları

64 okunma — 05 Aralık 2017 22:40

Sat ve Sas Komandoları

Sat ve Sas Komandoları Sat ve Sas Komandosu Nedir? Su altı savunma, su altı taaruz birlikleri donanmada yer alan en iyi eğitimi görmüş, yetenekli, dirençli ve azimli ast subay öğrencilerinde özenle seçilip eğitilir.

Astsubay meslek yüksek okullarında 2. Sınıfa geçen öğrenciler arasından uygun olanları bir mülakat yaparak birime almak için gelen deneyimli askerler tarafından titizlikle seçilmektedir. Deniz kuvvetleri komutanlığı tarafından 1963’de kurulmuştur.

Su altı savunma eğitimi alıp eğitimden geçen askerler daha sonrasında su altındaki tehlikelere karşı genelde donanmaya ait araçların güzergahındaki mayın ve benzeri patlayıcıların imha edilmesinde , deniz çıkarma araçlarının kıyıya güvenle ulaşmasında görev yapan son derece önemli birimlerden bir tanesidir. Su altında değişen koşullara dayanıklı bir vücuda sahip, hızı düşünüp hızlı karar verebilen soğuk kanlı insanlardan seçilmelidir. Bu sayede mayın imha etme su altı savunma gibi görevleri üstlenen başka bir birliğin olmaması da SAS komandolarının özel olduklarının ve görevlerinin ne kadar önemli olduğunun göstermektedir.

Taarruz

SAT’lar genelde taarruz adı ile anılsa da istihbarat toplama, görsel alma, bilgi edinme gibi görevlerde aktiflerdir. Her hangi tehditlere karşı tehlikeyi ortadan kaldırma, yabancı limanlarda kontrol sağlama, rehin alım ve kaçırılma durumlarına müdahale gibi tehlikeli ve sivil hayatının riske girdiği durumlarda da görev almaktadırlar. SAT Komandoları aynı zamanda Amfibi Harekat için çok önemli görevler üstlenmektedirler. Hücum botlarının gideceği bölgelerdeki tehlikeleri ortadan kaldırma, durum bilgisi verme, çıkarmaya destek olma gibi görevleri yerine getirmektedir. Su altı taarruz komutanlığı, Türk Deniz Kuvvetlerinin tek komando birliğidir. Bağlığı Türk Deniz Kuvvetleri, Sınıfı Donanma Özel Kuvvetler, Merkezi Ankara. Ekipmanlar·
DDSDDSIG P226
SIG P229 ·
Heckler & Koch MK23 ·
Heckler & Koch MP5 ·
Heckler & Koch HK416 ·
Armalite M16 ·
M4 Karabina ·
M16A2 ·
Heckler & Koch G3 ·
Heckler & Koch HK 33
M203 Bomba Atar

Kimler Sat Komandosu Olabilir?

SAT Komandoları, vatanı ve milleti için canını her an feda etmeye hazır, yalnız kalma, karanlık, yükseklik gibi korkulu durumlardan hiç rahatsızlık duymayan, hızlı düşünebilen ve ani kararlar verebilen fiziksel olarak yeterli olan kişilerden seçilmektedirler. Ülke olarak gururumuz olan SAT Komandoları terörle mücadele, korsanlık gibi olaylarda göstermiş oldukları başarılar ile tüm dünya basınının dikkatini çekmeyi başarmış özel bir birliktir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli