Saç Nasıl Çoğaltılır - Sosyal İçerik Platformu
Sony Xperia Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür?

Sıradaki içerik:

Sony Xperia Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür?

e
sv

Saç Nasıl Çoğaltılır

87 okunma — 23 Nisan 2021 22:43

Saç Nasıl Çoğaltılır

Saç nasıl çoğaltılır.Saç dökülmelerinin birçok sebebi vardır genetik faktörler, stres, mevsimsel geçişler, yanlış beslenme vb.
Saç dökülmelerinin tamamen kontrol edemesek de saçlarımızı gürleştirmenin yolları vardır.
Saçlarımızı nasıl çoğaltabiliriz?

Şekillendirme

Saçlarımıza şekil vermek için çeşitli elektronik aletleri kullanıyoruz. Özellikle kadınlarda daha fazla kullanılan ürünler vardır. Düzleştirici, fön makinesi, maşa vb. bunlar saçlarımızı yapısını bozuyor, yakıyor ve güçsüzleştiriyor. İncelen saç telleri zamanla dökülmeye başlıyor ve saçlar zamanla azalmaya başlıyor. İlk zamanlarda bu azalma gözle görülür olmasa da daha sonraları ciddi bir sorun haline gelebilir. Saçları daha doğal bırakmalıyız ya da çok yüksek ısı ile şekillendirmemeliyiz. Kendi kendine kurumaya bırakabilir ya da kurularken yüksek ısı vermeden bu işlemi yapmak gerekir. Kadın doğası gereği daha çekici görünmek ister fakat dikkat edilmeli güzel olmak sağlıklı olmakla eşdeğer değildir.

Kesin aralığı

Diğer bir saçların azalmasındaki etken ise saçların kesim aralığı. Belli aralıklarla saçların kesilmesi gerekir. Saçlar bir süre sonra kırılır ve kırıklar uzamasını ve çoğalmasını engeller. Bu yüzden kendi güvendiğiniz bir kuaförde saçlarımızı senede 2 veya 3 defa kestirebilirsiniz.

Saçlarımıza kullandığımız ürünler

Saçlarımıza kullandığımız ürünler kimyasal açısından yüksekse eğer saçların dökülmesine sebep olur. Saçlarımıza kullandığımız şampuanların, saç kremleri ve maskelerin oldukça doğal ürünlerden oluşmasına dikkat etmeliyiz. En azından saçlarımızdaki kırıkları belirli aralıklarla aldırabilir saçlarımızı yenileyebiliriz.

Beslenme alışkanlıkları

Beslenme alışkanlıklarımız, saçlarımızın etkilendiği bir diğer faktör. Saç telleri içerisindeki besinleri yediklerimiz besinlerden alır. Çinko, demir içeren yiyecekleri daha fazla tüketmeliyiz. Beslenme şekline dikkat ettiğimiz sürece saçlarımız daha gür ve parlak görünüme sahip olacaktır.

Doğal yağlar ve besinler

Bir de saçların daha gür görünmesi için doğal yağlar ve bitkileri kullanabiliriz. Saçların seyrelmesini azaltan çeşitli yağlar vardır. Badem yağı hep saçları güçlendirir hem de gürleşmesinde etkili olur. Buna ek olarak Argan yağı, zeytinyağı, hindistan cevizi yağı gibi yağlar da saç uçlarına uygulandığında daha parlak saçlara sahip olunabilir.

Saçlarımızı çoğalmasını sağlayan başka etmenler de vardır. Saçlarımızı yıkama şeklimiz, kurulamaz şeklimiz, hava şartları, duş alırken kullandığımız suyun sıcaklığı, saçlarımızı toplama şeklimiz, ne sıklıkla yıkadığımız daha buna benzer şeyler sayabiliriz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !