ADET SANCISINA İYİ GELEN BİTKİLER
Dünyanın İlk Filmi Hangisidir

Sıradaki içerik:

Dünyanın İlk Filmi Hangisidir

e
sv

Adet Sancısına İyi Gelen Bitkiler

40 okunma — 15 Kasım 2017 01:31

ADET SANCISINA İYİ GELEN BİTKİLER

Adet Sancısına İyi Gelen Bitkiler Kadınların her ay korkulu rüyası haline gelen adet dönemi sancıları, çoğu kadının hayatını alt üst etmekte. Günlük hayata devam etmesine engel olmakta. Psikolojik olarak yıpratmaktadır.

Bazı kadınların çok hafif derecede hissettiği adet dönemi sancılarını, bazı kadınlar çok şiddetli derecelerde hissederek. Eşlik eden mide bulantısı, kusma gibi sağlık problemleriyle de ortalama 1-2 günü yatakta geçirmektedir. Doğum kontrol haplarının belirli sürelerde kullanımı ve bazı spazm kesici ilaçlar sancıyı geçirip tedavi edebilmekte ancak çeşitli sebeplerle ilaçla tedavi edilemeyeceği durumlarda doğal yöntemlerle bu sancıdan kurtulma yollarına gidilmektedir.

 Kara Alıç

Kara alıç bitkisinin kabukları, krampların şiddetini azaltabilen “aesculetin” ve “scopoletin” isimli bileşenleri içerisinde bulundurmaktadır. Bu bitkinin kabukları sıcak bir su içerisinde bekletilip suyu içilerek değerlendirilebilir.

 Ahududu 

Dölyatağını gevşeten maddeleri içinde bulunduran ahududu, adet sancılarını azaltmak için de tercih edilebilir. Ahududunun adet sancısına iyi gelip gelmediğine dair yapılan çeşitli araştırmalar sonucunda, sancıları %50 civarında azalttığı ile ilgili olarak bulgular elde edilmiştir.

 Zencefil 

Kuvvetli ağrı kesici özelliği bulunan zencefil adet sancılarını dindirmek adına da oldukça etkilidir. Zencefili ister toz olarak ister taze dilimler halinde tüketebilir, çayını içebilirsiniz.

 Civanperçemi 

Kas kasılmalarını engelleme ve tedavi amaçlı kullanılan civanperçemi, adet sancılarını hafifletmek amacıyla da kullanılabilir.

Papatya Çayı

Adet döneminde, eşlik eden bulantı, kusma, hazımsızlık, şişkinlik gibi şikayetleri ortadan kaldırmasının yanı sıra kasılmaları azaltıcı etkisinden dolayı, sancının kesilmesinde etkilidir. Kadınların daha çok zayıflamak için ya da uykuya geçiş amaçlı rahatlamak için kullandıkları papatya çayını, regl döneminden bir hafta önce düzenli bir şekilde kullanmaya başlamak, ağrıların şiddetinin azaltılmasında etkili bir yöntem olacaktır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli