Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Türk Filmi - Sosyal İçerik Platformu
En İyi 10 Polisiye Dizi

Sıradaki içerik:

En İyi 10 Polisiye Dizi

e
sv

Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Türk Filmi

93 okunma — 26 Kasım 2017 13:43

Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Türk Filmi

Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Türk Filmi Türk filmleri özellikle son yıllarda büyük bir gelişim içerisindedir. Bu gelişim beraberinde kaliteli filmlerin çıkmasına neden olmaktadır. Dram, komedi, trajedi gibi birçok farklı alanda izlenmesi gereken film örnekleri bulunmaktadır.

Dram Türünde İzlenmesi Gereken Türk Filmleri

Babam ve Oğlum dram türünün en iyi örneklerinden biridir. Çağan Irmak’ın yönetmenliğini yaptığı filmde birçok usta oyuncu rol almaktadır. Filmde 1980 darbesinde Dünya’ya gelen bir çocuğun hikayesi anlatılmaktadır.

Dram türünün diğer bir iyi örneği ise Sonbahar filmidir. Yusuf adlı melankolik bir gencin hayat hikayesi anlatılmaktadır. Filmin yönetmenliğini Özcan Alper üstlenmiştir.

İklimler Filmi yine dram türünün önemli örneklerinden biridir. Bahar ve İsa adlı ki kişinin mutluluk arayışlarını anlatmaktadır. Filmin yönetmeni Nuri Bilge Ceylan’dır. İklimler’i farklı kılan özellikse, Nuri Bilge Ceylan’ın da filmde de rol almasıdır

Komedi Türünde İzlenmesi Gereken Türk Filmleri

Gora filmi türünün ilk örneklerinin başında gelmektedir. Cem Yılmaz Filmi olan Gora, Arif karakterini yaşadığı uzay macerasını anlatmaktadır. Başrolünde yine Cem Yılmaz bulunmaktadır.

Köyden İndim Şehre izlenmesi gereken komedi filmlerinden biridir. Birçok usta oyuncunun bulunduğu film, zengin olma hayalleri ile Ankara’ya gelen kardeşleri anlatmaktadır.

Gülen Gözler filmi büyük bir aile komedisidir. Ertem Eğilmez’in unutulmaz filmleri arasındadır. Münir Özkul, Halit Akçatepe, Adile Naşit, Şener Şen gibi büyük ustalar rol almaktadır. Şener Şen ile Münir Özkul’un karşılıklı sahneleri ise unutulmaz repliklere sahne olmuştur.

Diğer bir komedi örneği ise Şaban Oğlu Şaban’dır. Filmde, asker arkadaşı olan Şaban ile Ramazan’ın yer değişmesiyle olaylar başlar.

Tosun Paşa da Türk sinemasına damga vurmuş olan filmlerden biridir. Tellioğulları ile Seferoğulları arasında ki Yeşil Vadi savaşı anlatılmaktadır.

Neşeli Günler hem oyuncu kadrosu hem de ilginç senaryosu ile dikkat çekmektedir. Kopmuş olan iki ailenin yıllar sonra birbirlerini bulmasını anlatır.

Son olarak İzlenmesi gereken komedi türündeki Türk Filmlerinin başında Hababam Sınıfı gelmektedir. Rıfat Ilgaz’ın eserinden uyarlanan film seri haline gelmiş ve usta oyuncu kadrosu ile başarıyı elde etmiştir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !