Kredi Notu Öğrenme [ Ücretsiz! ] - Sosyal İçerik Platformu
Baharatlı Patates Nasıl Yapılır?

Sıradaki içerik:

Baharatlı Patates Nasıl Yapılır?

e
sv

Kredi Notu Öğrenme [ Ücretsiz! ]

115 okunma — 23 Kasım 2017 16:32

Kredi Nedir?

Kredi Notu Öğrenme [ Ücretsiz! ] Her insanın finans durumu iyi değildir. Maddi açıdan ihtiyaç duyan insanlara borç veren bankalar vardır. Bankaların bu insanlara verdiği borca kredi denir. Kredi almak isteyen kişi kredi alacağı bankaya şahsen başvuru yapar. Başvuru sırasında birtakım evraklar doldurur. Daha sonra başvurusu banka tarafından incelenir. Bu incelenme esnasında daha çok kredi alacak kişinin maddi durumu, iş durumu ve kredi notuna bakılır. Burada kredi notu düşük olan kişinin kredi alma olasılığı düşer.

Kredi Notu Nedir?

Bankalar ile ilişiği olan her kişinin kendine özel bir kredi notu vardır. Bu kredi notu kişinin daha önceden almış olduğu kredileri geri öder iken kazandığı puanlardır. Kredi notu sadece kredi üzerinden hesaplanmaz. Kişinin kullanmış olduğu kredi kartı borcunun son ödeme tarihine kadar ödenip ödenmediği de bakılır. Tüm bu durumlara göre kişinin kredi notu hesaplanır.

Kredi Notunu Yükseltmek için Neler Yapılmalı?

Kredi notunun yüksek olması daha sonradan çekilecek krediler için kolaylık sağlar. Kredi notunu yükseltmek için kişinin almış olduğu kredi borcunu son ödeme tarihine kadar ödemiş olması gerekmektedir. Bu esnada aynı şekilde kişinin kullanmış olduğu kredi kartı borcunun da son ödenme tarihine kadar ödenmiş olması gerekmektedir. Her ay düzenli bir şekilde borcunu ödeyen kişinin kredi notu yüksek çıkmaktadır.

Kredi Notu Hangi Aralıklarda Olmalıdır?

-1 ile 699 aralığında olanlar En Riskli Grup
-700 ile 1099 aralığında olanlar Orta Riskli Grup
-1100 ile 1499 aralığında olanlar Az Riskli Grup
-1500 ile 1699 aralığında olanlar İyi Grup
-1700 ile 1900 aralığında olanlar Çok İyi Grup

Kredi Notunu Nasıl Öğrenebiliriz?

Kredi notunu öğrenmek için müşterisi olduğunuz bankaya giderek öğrenebilirsiniz. Ayrıca kredi notunu telefondan veya bilgisayardan kredi kayıt bürosu resmi internet sitesine girerek üyelik işlemlerini bitirdikten sonra menüler aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !