Bankalar Dışında Kredi Veren Kurumlar - Sosyal İçerik Platformu
En Kolay Kredi Veren Bankalar

Sıradaki içerik:

En Kolay Kredi Veren Bankalar

e
sv

Bankalar Dışında Kredi Veren Kurumlar

66 okunma — 19 Mart 2019 11:04

Bankalar Dışında Kredi Veren Kurumlar

Bankalardan kredi alamayabilirsiniz. Eğer kırmızı kalem yediyseniz, yasal takibe alındıysanız ya da kara listeye girdiyseniz bu son derece normal bir durumdur. Bankalara borcunuzu düzensiz olarak ödediyseniz, düzeninizi tekrar kazanana kadar bankalardan kredi alamazsınız.

Bu durumda kalan pek çok kişi, bankalar dışında kredi veren kurumları araştırmaktadır. Bizler de sizlere yardımcı olması açısından bankalar dışında kredi veren kurumları sıralamak istiyoruz.
Bankalar ticaret merkezleri olarak adlandırılmaktadır. Borcunu ödemeyen kişilere de kolay kolay güvenip de kredi vermezler. Senet karşılığında kredi almak bu durumda çözüm olabilmektedir.

Banka Dışındaki Kurumlar

Bankalardan kredi alamıyor musunuz? Bu durumda ilk olarak bankalardan neden kredi alamadığınızı öğrenin. Riskli kişiler grubuna giriyorsanız, uzun süre kredi almanız çok zor. Bankalar kredi verirken, aylık gelir, kredi notu, banka sicili, kişi sicili gibi noktaları araştırmaktadır.

Bankalar Dışında Kredi Veren Kurumlar Bu araştırmalar sonucunda kişiler kredi verip, veremeyeceği belli olmaktadır. Burada müşteriler, bir bankada çıkmayan kredi başka bir bankadan çıkabilir mi? Sorusunun cevabını merak ediyorlar. Bu durumda her bankanın sisteminin farklı olduğunu belirtebiliriz.

Ancak ortak bir havuz bulunmaktadır. Bu havuz içerisinde sizin genel durumunuz, siciliniz vb. durumlar da bulunmaktadır. O yüzden bir bankanın vermediği krediyi, başka bir bankanın vermesi çok da mümkün değildir. Hele de başvurduğunuz banka devlet bankasıysa. Devlet bankaları, diğer bankalara göre daha hızlı ve dikkatli çalışmaktadır.

Banka Dışında Kredi Almak

Banka olmayan kurumlardan kredi alabilirsiniz. Bu kurumlar şunlar olabilir: Beyaz eşyacılar, OYAK, kuyumcular, DD Mortgage, İLKSAN, KOSGEB ve Esnaf Kefalet Kooperatifleri gibi kumlardır. Bu kurumlar sayesinde senet karşılığında kredi alabilirsiniz. Faka bu uygulamalar yasal değildir.

O yüzden çok da önermiyoruz.
Bankalara da sürekli olarak başvurmanızı önermiyoruz. Peki, ama neden? Örnek vermek gerekirse A bankasına başvurdunuz ve ret cevabı yediniz. Bu sefer şansınızı başka bir bankada deniyorsunuz, ama ondan da ret cevabı yediniz.

Bankalar Dışında Kredi Veren Kurumlar Bankadan her ret cevabı yediğinizde kredi notunuz düşecektir. Bu da kredi çekme ihtimalinizi oldukça düşürecektir. Bu durumda kredi notunuzu yükseltmek için çalışmalar yapabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli