Evde Ruj Nasıl Yapılır?
Bebek Her Şeyi Algılar Mı?

Sıradaki içerik:

Bebek Her Şeyi Algılar Mı?

e
sv

Evde Ruj Nasıl Yapılır?

78 okunma — 15 Kasım 2017 18:41

Evde Ruj Nasıl Yapılır?

Evde Ruj Nasıl Yapılır? Güzelliğinize güzellik katan günümüzün vazgeçilmezi rujları her yerde ve her renkte bulabilmemiz mümkün ancak ne kadar sağlıklı olduğu tartışılır. Yapılan çalışmalar rujun kurşun gibi içerdiği ağır metaller nedeniyle sağlığa çok zarar verdiğini göstermektedir. Doğallığı ile sizi kendinize çekebilecek bir kaç tarif verilebilir.

Doğal pembelik veren nemlendirici ruj:

-Pancarın yarısı
-2 tsp zeytinyağı
-1 tsp kaşığı bal

Pancarlar blendera girecek şekilde büyük parçalar halinde kesilir ve bir süre parçaladıktan sonra diğer malzemeler üzerine eklenir. Homojen bir karışım olduğunu düşünüldüğü anda karıştırma işlemi bırakılabilir. Ruj kabı olarak ayrılan bir kaba karışım doldurulur ve bir kaç saat buzdolabında beklettikten sonra kullanıma hazır hale gelen ruj rahatlıkla kullanılabilir.

Şipşak Ruj

-1 adet küçük boy kırmızıturp
-2 tsp Hindistan cevizi yağı
-1 tsp bal (gerçek bal olduğundan emin olmalısınız)

Turp güzelce yıkandıktan sonra soyulur ve rendelenir. Rendelenme sonrası sulanan turp suyu temiz bir tülbent yardımıyla sıkılır ve farklı bir kaba alınır. Ayrılan turp suyu ile Hindistan cevizi yağı ve bal iyice karıştırılır. Bu karışımı temiz bir kaba aktarılıp buzdolabında en az 15 dakika bekletildikten sonra kullanılabilir.

Verilen iki tarifin buzdolabında saklama koşulu ile raf ömrü 1 – 1,5 aydır. Kullanılan ürünlerin doğal olması çabuk bozulma riskini beraberinde getirdiği için çok ruj kullanan biri değilseniz tariflerdeki miktarları azaltarak da kendi doğal rujunuzu yapabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
TREND İÇERİKLER
Ampulü Kim İcat Etti?
Ampulü Kim İcat Etti?
Temmuz 21, 2018
Mantar Sote Tarifi
Mantar Sote Tarifi
Kasım 23, 2017
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !