EKREM İMAMOĞLU KİMDİR? - Sosyal İçerik Platformu
Kendi Odanızı Kendinize Göre Tasarlama Devri

Sıradaki içerik:

Kendi Odanızı Kendinize Göre Tasarlama Devri

e
sv

EKREM İMAMOĞLU KİMDİR?

104 okunma — 01 Nisan 2019 13:36

EKREM İMAMOĞLU KİMDİR?

EKREM İMAMOĞLU KİMDİR? İstanbul Büyükkent Belediye Başkanı kati olmayan sonuçlara nazaran Ekrem İmamoğlu oldu. 31 Mart 2019 mahalli seçimlerinde nefes kesen yarışta İstanbul’da kazanan Ekrem İmamoğlu kimdir?
Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

31 Mart 2019 mahalli seçimi yapıldı. Vatandaş sandığa gitti.

İstanbul’da soluk kesecek yarışta CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu oyların 48.80’ini aldı.

AK Parti’nin adayı Binali yıldırım ise oyların 48,51’ini aldı.

EKREM İMAMOĞLU KİMDİR?

1970 yılında Trabzon’da dünyaya gelen Ekrem İmamoğlu, ilk ve ortaokulla beraber lise eğitimini de bu şehirde tamamladı. Eğitimine İstanbul’da idame eden İmamoğlu, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

1992 yılında aile şirketlerinde inşaat ve taahhüt üzerine çalışmalar yaparak başlayan İmamoğlu, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na kadar yükseldi.

Okul senelerında amatör olarak futbol oynayan İmamoğlu, Trabzonspor’da yöneticilik de yaparken, Trabzonspor Basketbol Kulubü’nde kurucu ve başkan desteklığı görevi de üstlendi.

28 senedir Beylikdüzü’nde yaşayan İmamoğlu, ilçenin takımı Beylikdüzüspor’da da görev aldı. İmamoğlu, bordo mavili kulubün tesislerinin oluşumu ve yapımında da katkılarda bulunmuş oldu.

EKREM İMAMOĞLU’NUN SİYASİ Geçmişi

CHP’ye 2008 yılında üye olan İmamoğlu, 2009 yerel Seçimleri’nde Beylikdüzü belediye başkanlığı için aday adayı oldu.

CHP MYK’nın 16 Eylül 2009’da İlçe Başkanlığı’na atanan İmamoğlu, aynı yıl CHP’nin Beylikdüzü 1. İlçe Kongresi’nde seçilen ilk İlçe Başkanı oldu.

2014 mahalli Seçimleri’nde CHP’nin Beylikdüzü Belediye Başkanı adayı olarak seçime katılan Ekrem İmamoğlu, oyların yüzde 50,83’ünü alarak Beylikdüzü Belediye Başkanı oldu. CHP, 2009 mahalli Seçimleri’nde ilçede yüzde 44,59 oy almıştı.

DAHA ÖNCE DE İSTANBUL İÇİN ADAY GÖSTERİLMİŞTİ

CHP, geçtiğimiz yıl çekilme eden eski İBB Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yerine aday olarak Ekrem İmamoğlu’nu göstermişti. İl Meclisi’nde meydana getirilen oylamada AK Parti’nin adayı, eski Başakkent Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, oyların çoğunluğunu alarak belediye başkanlığı koltuğuna oturmuştu.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayının, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olduğu açıklandı.

Evli ve 3 çocuk babası olan Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Atatürkçü fikir Derneği, Beylikdüzü Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Kızılay ve Gürpınarspor Kulübü olmak üzere biroldukça sivil toplum örgütüne üyedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
TREND İÇERİKLER
Elyesa Bazna
Elyesa Bazna
Mart 10, 2019
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !