Bankalardan Kırmızı Kalem Yedim - Sosyal İçerik Platformu
Mobil Uygulama Nasıl Yapılır?

Sıradaki içerik:

Mobil Uygulama Nasıl Yapılır?

e
sv

Bankalardan Kırmızı Kalem Yedim

82 okunma — 16 Mart 2019 23:28

Bankalardan Kırmızı Kalem Yedim Nereden Kredi Çekebilirim?

Bir nevi müşterilerin ceza aldığı anlamına gelmektedir. Bu cezanın sebebi kredilerdir. 3 aydır kredi borcunu ödeyemeyen kişiler bankalardan kredi notları düşürülüp ve takibe alınırlar. Bu durum da sicillerine işlenir. Bu şekilde hiçbir bankadan kredi çekemezsiniz. Aynı şekilde kredi kartı da alamazsınız.
Bunun sebebi bu durumun sicilinize işlenmesi ve yasal takibe alınmanız. Sicili kırmızı kalem yüzünden kötü olan müşteriler, kredi alarak durumlarını düzeltmek istiyor.

Bu sebeple de bankalardan kırmızı kalem yiyorlar.Bankalar ise bu durumda oldukça tedbirli davranıyorlar. Ödemelerde yaşanan aksaklıklar ya da ödeyememe kişinin kredi puanını düşürüyor.

Bu duruma düşmemek için borcunuzu zamanına ödemenizi öneriyoruz. Bu şekilde kredi notunuz yükselecek ve belirli bir zaman sonra kredi çekebileceksiniz.

Kırmızı Kalem Yemek

Kırmızı kalem yemek ya da kara listeye düşmenin en önemli sebebi, borçların ödenmemesidir. Borçlarını en az 2 ay üst üste ödememek büyük problemlere yol açabiliyor. Bu durumu uzun süre devam ettirirseniz, bankanın takibine girersiniz. Hala durumu devam ettirirseniz, siciliniz bozulur ve kırmızı kalem yersiniz.

Bankalara olan borcunuzu ödemeyince sadece bankalardan kırmızı kalem yemiyorsunuz. Ve aynı şekilde sadece bankaların takibine girmiyorsunuz. Bankacılık Denetleme Kurumu tarafından da takibe alındığınızı ve kara listeye girebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz.

Bankaların ortak havuzuna düşen durumunuz sebebi ile diğer bankalardan da kredi alamazsınız. Çünkü bu havuz sayesinde bankalar daha önceki kredilerinizi ve kredi kartlarınızı görüntüleyebilirler.

Bankalardan Kırmızı Kalem Yedim Kara Listeye Girmek

Bankalardan Kırmızı Kalem Yedim Kara listeye giren kişilerin kredi alma gibi bir şartları bulunmamaktadır. Notu düşük olan ve sicili lekeli olan kişilere ne yazık ki bankalar kredi vermiyor. Kredi notunuzu yükseltmek için bir şansınız var. Ancak kara listeye girdiyseniz, bu şansınızı da kaybettiğinizi belirtmek istiyoruz.

Kredi kartının nakit avansı sayesinde bazı müşteriler ihtiyaçlarını karşılayabilir, kredi notlarını düzeltebiliyor. Kara listedeki kişilerinde böyle bir uygulama yapması mümkün. Kredi alamayacakları için kredi kartları sayesinde nakit avans ile durumlarını yavaş yavaş düzeltebilirler.

Kendinizi kurtarabileceğiniz tek yöntem kredi sicilini temizlemektir. Ya da bir yakınınızın sizin yerine kredi çekmesi de sizi kurtarabilir. Yakınınızın da kara listede olmaması gerekiyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli