YouTube'da Nasıl Para Kazanılır? - Sosyal İçerik Platformu
Elyesa Bazna

Sıradaki içerik:

Elyesa Bazna

e
sv

YouTube’da Nasıl Para Kazanılır?

57 okunma — 10 Mart 2019 23:09

YouTube’da Nasıl Para Kazanılır?

Her gün dünya çapında beş milyar YouTube videosu izlenmektedir. Ve sadece izlenmiyorlar – yutuluyorlar.

Omnicore’a göre, herhangi bir izleyicinin ortalama YouTube oturumu bir önceki yıla göre% 50 artarak yaklaşık 40 dakika.

Keşke bir web sitesinden para kazanmanın bir yolu olsaydı, insanlar çok fazla zaman harcıyorlardı. Aslında, var! Aslında, birkaç yol.
YouTube iş kanalınızı büyütmeye başlamak için ihtiyacınız olan kaynağın kilidini açın.

Youtube.com’u yaklaşık bir saat süren ziyarete layık olan içeriği kim yapıyor?

YouTube yalnızca amatör film yapımcıları ve artık ürkütücü ev sayfalarını videoya çeken insanlar için değil.

Müzisyenler, TV ağları, küçük işletmeler ve serbest meslek sahipleri, bir YouTube kanalında kendi şaşırtıcı içeriğini yayınlamak için parasal değer buluyorlar.

YouTube’da Nasıl Para Kazanılır?

Bir Google+ hesabı aracılığıyla ücretsiz (aynı zamanda ücretsiz) ücretsiz olan aktif bir YouTube kanalı, bu kullanıcıların markalarını güçlendirir ve yeni izleyicilere erişimlerini artırır.

Ayrıca, YouTube’u kullanan diğer şirketlerin ürünlerini tanıtmak için gerçekten ödeyecekleri bir abone tabanı oluşturabilir.

Para kazanma amacıyla bir YouTube kanalını başlatmadan önce, ne tür bir kârla ilgileneceğinize karar vermeniz gerekir.

YouTube’u kendi ürünleriniz ve hizmetleriniz için promosyon kaynağı olarak mı arıyorsunuz? Veya, video içeriğinizin doğrudan YouTube’dan reklam geliri elde etmesini mi istiyorsunuz?

YouTube’da Nasıl Para Kazanılır?

YouTube’da para kazanmanın iki yolu vardır: bir reklamveren ve bir reklam platformu olarak. Bir reklamveren olarak, videolarınızı potansiyel alıcıların önünde tutan Preroll, Tamponlar veya TrueView reklamları için YouTube’a ödeme yaparsınız.

Bir reklam platformu olarak, başkalarının içeriğini ücretli bir ortak veya YouTube İş Ortağı olarak sunacak kadar izlenen videoları yayınlarsınız.

İşte her iki para kazanma stratejisinin bir dökümü – artı içerik üreticilerinin YouTube kanalları daha popüler hale geldikçe giderek daha fazla düşündükleri bir bonus stratejisi.

YouTube’da Nasıl Para Kazanılır?

Merhaba, adın ne?
İsimSoyadı
Merhaba undefined, e-posta adresin nedir?
E-posta Adres:
Telefon numarası
Yalnızca kendi kayıtlarımız için HubSpot bilgilerinizi asla satmaz
Şirketinizin adı ve web sitesi nedir?
şirketWeb sitesi
Orada kaç çalışan çalışıyor?
1
2 ila 5
6 – 10
11 – 25
26 – 50
51 – 200
201-1000
1,001 ila 10,000
10.001 veya daha fazla

Şirketiniz aşağıdaki hizmetlerden herhangi birini sağlıyor mu?
Web TasarımOnline PazarlamaSEO / SEMReklam Ajansı Hizmetleri
Evet
Yok hayır
Gizliliğinize bağlıyız. HubSpot, bize sağladığımız bilgileri, ilgili içeriğimiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında sizinle iletişim kurmak için kullanır. İstediğiniz zaman bu iletişimin aboneliğini iptal edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için, Gizlilik Politikamızı inceleyin

Kılavuzu al!

1. Bir Reklamveren Olun

YouTube’daki bir reklamveren olarak, YouTube kanalınızı tarafınızdan yapılan video reklamlarla dolduruyorsunuz.

YouTube reklamları ile televizyon reklamları arasındaki fark, YouTube reklamlarını daha belirgin ve çoğu zaman daha ilgili kitle segmentlerine gösterebilmenizdir.

Reklamlarınızı, hedeflediğiniz izleyiciye hitap eden diğer, çok izlenen YouTube kanallarında barındırması için YouTube’a ödeme yaparsınız.

Video reklamlarınızı barındırdığınız kanallar, büyük markalardan, hedef kitlenizle hit olan videoları yapan bireysel kullanıcılara kadar uzanabilir.

YouTube’da Nasıl Para Kazanılır?

YouTube’da reklam verirken, uzun süre oynayacağınızı bilmeniz gerekir. İdeal alıcınız tarafından görüleceğini garanti etmeyen en iyi video slotları için başkalarına ödeme yapmak korkutucu olabilir –

web sitenize uzun vadeli müşterilere dönüştürebileceğiniz tıklamalar alsanız bile.

Ancak araştırmalar, bu reklamların YouTube’daki reklamverenler için yaptıkları ödemeleri gösteriyor: TrueView reklamı görenlerin (bir saniyede ne olduğunu açıklayacağız) , reklamda istenen eylemi gerçekleştirme ihtimalininreklamdan 10 kat daha fazla olduğu bildiriliyor izleyici kendi başına olur.

İşte YouTube’daki üç reklam seçeneğinizin bir listesi:

Ürününüzle de bir bağlantısı olduğunu söyleyecek harika bir hikayeniz mi var? TrueView sizin için.

TrueView reklamları, hedef kitlenizin izlemekte olduğu YouTube videolarına bitişik görünen daha yüksek kaliteli, daha uzun reklam spotları oluşturma fırsatınızdır.

Bu reklamlar iki biçimde gelir:

Yayın İçi ve Keşif
Yayın İçi videolar, YouTube kullanıcısının seçilen videodan hemen önce, seçilen videonun “akışında” oynatılır.

Kullanıcılar, bu videoyu aşağıda gösterildiği gibi, beş saniye boyunca oynattıktan sonra atlayabilir ve içeriklerine atlayabilir.

Yayın İçi reklamların uzunluğu 12 saniye ile altı dakika arasında olabilir.

Keşif reklamlar, seçilen bir videonun sağ kenar çubuğunda, önerilen bir sonuç olarak “Sıradaki” videonun hemen altında görünür. Bunun nasıl göründüğüne bakın.

Bu reklam biçimine ayrıldığınız zamandan dolayı, yalnızca web sitenizi tıklamak yerine, bu tür bir reklamı görüntüleme ve marka geliştirme hedefiyle oluşturmanız önerilir.

Bu reklam ideal bir hikaye kişiden gelen uzun vadeli marka bilinirliğine gelir üretir yok atlamak istiyorsanız ve bir izleyiciler Eğer ürün veya hizmet yaklaşım yakın zaman hatırlar.

Hem Yayın İçi hem de Keşif görüntüleme başına ödemedir – YouTube’a reklamın aldığı her görünüm için sabit bir ücret ödersiniz – ve yatırım getirileri (YG) Google AdWords’te ölçülebilir .

YouTube, 30 saniye izledikten sonra yeni bir “görüntüden” bahsediyor veya oynatılırken videoya tıklıyor. Video 30 saniyeden azsa, reklamı izleyen kişilerden görünümler alınır.

AdWords’ün her üç reklam biçimini bir dakikada nasıl yönettiğini açıklayacağız.

preroll

Yayın İçi reklamlar gibi, Ön Kayıt reklamları da kullanıcının seçtiği videodan hemen önce yayın akışında oynatılır.

Aradaki fark, bu reklam türünün beş saniye sonra atlanmamasıdır.

Bu videolar ayrıca en fazla 30 saniye yayınlansa da, YouTube yakın zamandareklamverenleri bu yıldan itibaren 15 ve 20 saniyelik seçeneklerle sınırlayacağını doğruladı .

Bu reklam biçiminde görüntüleme yapılması gerektiğinden, reklamverenler tıklama başına ödeme yapar, bu nedenle tıklamayı buna göre yapın.

İzleyicileri web sitenizdeki uygun bir iniş veya satın alma sayfasına yönlendiren etkileyici bir harekete geçirme ifadesine sahip bir preroll reklam. Satış ekibi için çok büyük bir lider olabilir.

Ayrıca YouTube’un yeniden pazarlama seçeneklerinden yararlanarak , YouTube kanalınızla zaten bağlantıda olan kullanıcılara yeni videolar göndermenizi sağlar.

Bir HubSpot kullanıcısıysanız ve geri dönen ziyaretçiler hakkında yeni bilgiler almak için akıllı formlaroluşturduysanız, yeniden pazarlama, gelen bir pazarlama kampanyasına harika bir ek olabilir.

Bu yeniden pazarlama seçeneği, bir kişinin geçmişi ve ilgi alanları hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olur ve yeni açılış sayfalarına götüren yeni videolar alır.

Tamponlar

Tamponlar, satın alabileceğiniz en kısa ilanlardır. Bu altı saniyelik noktalar, izleyicinin seçtiği videodan hemen önce oynatılır (yukarıdaki iki seçenek gibi), ancak uzun videolar arasındaki kısa molalarda veya bir kullanıcının arka planda dinleyebileceği bir YouTube oynatma listesinde marka bilinirliği için en iyisidir.

Kısa olabilirken, YouTube, tampon reklamlarının % 90’ını daha sonra izleyiciler tarafından hatırlandığını buldu. Tamponlar, dakika başına maliyet (BGBM) teklifiyle satılır;

YouTube’da Nasıl Para Kazanılır?

bu, YouTube’daki her 1000 oyun için ödeme yaptığınız anlamına gelir. En iyi TrueView reklam kampanyasına bir iltifat olarak kullanılırlar.
Peki bu üç video reklam biçiminin performansını nasıl izlersiniz?

Bir YouTube kanalı oluşturup video içeriğinizi yükledikten sonra, bir Google AdWords hesabı açabilir ve video kampanyanıza bağlayabilirsiniz. AdWords’de, kampanya türünü, reklam biçimini, bütçenizi ve YouTube’da her bir videonun kime ve nerede gösterileceğini seçin.

Çok özel kitleleri hedefleyebilir ve ne kadar işletme (ve gelir) kullandığınızı görmek için her bir videonun dönüşüm oranını ayrı ayrı izleyebilirsiniz.

Bu işlem hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu blog gönderisine bakın .

2. Bir Reklam Platformu Olun

Reklam bir maratonsa, sonraki iki strateji bir sprint…. YouTube’da nasıl para kazanacağınızı düşündüğünüzde, muhtemelen aşağıdaki seçenekleri düşünüyorsunuz.

Bu durumda, YouTube reklamcılık ilişkisinin diğer tarafı olan başkalarının reklamlarına ev sahipliği yapmak için para ödenen sensin .

Videolarınızı reklam alanına dönüştürürken daha hızlı ve doğrudan para kazanabileceğini, iyi bir kar elde etmek için sizin açınızdan daha ağır bir yük gerektirdiğini unutmayın.

Ana seçenekleriniz:

YouTube İş Ortağı Programı
YouTube İş Ortağı Programı (YPP), web sitesinin en başarılı YouTube kanallarının, diğer YouTube kullanıcıları tarafından yapılan ve ödenen reklamları sunarak içeriğinden para kazanmalarını sağlar.

2018’de değişen bu programın kriterleri, kanalınızın son 12 ayda 4.000 izleme saatine ve 1.000 kanal abonesine ulaşmasını gerektirir.

Bu iki kilometre taşını geçtikten sonra , aşağıdaki adımlarla programa katılmak için başvurabilirsiniz :

• YouTube ana sayfasının sağ üst köşesinde hesap simgenizi tıklayın ve ” Creator Studio ” yuseçin .

YouTube’da Nasıl Para Kazanılır?

• Sol tarafta ” Kanal ” ı tıklayın ve ” Durum ve özellikler ” i seçin .
• ” Para Kazanma ” kutusunun altında ” Etkinleştir ” i tıklayın . Zaten sola “Uygun” olduğunuzu söylüyorsa kanmayın; bu sadece Ortak olmaya çalışmanıza karşı herhangi bir kısıtlama olmadığını gösterir.

• Sizden YPP Şartlarını kabul etmeniz istenecektir . Bunu yapın, ardından para kazanılan YouTube hesabınızdan gelir elde edebilmeniz için bir AdSense hesabına kaydolacaksınız.

• Reklam barındırma tercihlerinizi ayarlayın ve kanalınızı incelenmek üzere göndermek için talimatları izleyin.

YouTube’da Nasıl Para Kazanılır?

YouTube genellikle başvuru tarihinden itibaren bir hafta içinde sizi YPP’ye kabul edip etmedikleri konusunda bir karar verir, bu yüzden sıkıca oturun. Hala doğru saatlere ve kanal abonelerine ulaşmaya mı çalışıyorsun?

Üretken olarak yayınlamanız gerektiğini ve kanalınızda kişisel olarak gurur duyduğunuz bir veya iki videoyu kesmeyeceğinizi unutmayın.

Haftada birden fazla video yayınlayarak, izleyiciliğinizi oluşturabilir, YPP’ye hak kazanabilir ve uygun para kazanabilirsiniz . YouTube, reklam gelirlerini ortaklarıyla birlikte 55-45 oranında ayırır -% 45’i Google’a,% 55’i size.

Bu, kanalınıza reklam sunmak için 200 ABD doları yatıran bir reklamveren, videolarınızın mülkü için size 110 ABD doları getirebileceği anlamına gelir.

Ortaklık Linkleri

Bir bağlı kuruluş olarak, uygunluk şartı yoktur – reklamları kendi elinize alıyorsunuz. Bu, gözden geçirmeler ve nasıl yapılırlar sunan ve izleyicilerine sık sık yeni ürünler öneren YouTube kanalları için mükemmel bir seçenektir.

Bu önerileri, videonuzun açıklama bölümünde, aşağıda gösterildiği gibi ücretli (ancak doğal) ürün yerleşimlerine dönüştürün:

Çeşitli markaların bağlı kuruluşuolarak çalışmak, genellikle bir YouTube İş Ortağı kampanyasından daha az olsa da – o şirket videolarınızdan birine gönderdiğiniz bir bağlantıdan satış yaptığında size para kazandırabilir.

YouTube’da Nasıl Para Kazanılır?

Bu durumda, bağlı ortaklık şirketinizden YouTube ve reklamverenlerinden ziyade gelir elde edersiniz.

Click Bank veya Amazon’un Affiliate Programı gibi siteler aracılığıyla bir bağlı kuruluş ağına katılarak başlayın ve kaydolma talimatlarını izleyin.

Her programın satış olarak komisyon olarak farklı bir yüzdesini aldığını ve başarınızın hala YouTube kanalınızın popülerliğine bağlı olduğunu unutmayın.

Seyahat gazetecileri Travelpayout’lara da katılabilir. Uçak biletleri, oteller, turlar ve diğer seyahat hizmetlerinden para kazanmanızı sağlayan bir seyahat iştiraki programıdır .

Ortaklık komisyonu (yüzde) seçtiğiniz hizmete ve satış hacminize bağlıdır.
Bonus: YouTube Kanalını Hayran Fonu

Fan finansmanı tam olarak nedir?

Kulağa tam olarak benziyor: izleyiciler, içeriğinizi keyifli buluyorlarsa kanalınıza para bağışında bulunur.

Hayır kurumları ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından yönetilen videolar için mükemmel bir seçenektir, ancak kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve bağımsız reklamlar bile kitlelerinin katkılarını teşvik eden videolar ve YouTube Live akışları yayınlayabilir.

Video oyunlarını ve genel ilgi içeriğini yayınlayan Twitch.tv gibi akış platformları , iki yıl veya daha eski olan hesapların yılda ortalama 80 ABD doları “ipucu” kazandığını görüyor.

YouTube’da Nasıl Para Kazanılır?

Twitch.tv’nin en popüler kullanıcıları binlerce yapar.
Açıkçası, YouTube ve Twitch’in farklı kullanıcıları var, ancak YouTube’un yalnızca özel ödüller ve içerik için ödeme yapacak kadar sadık kanal abonesi var.

YouTube’da, canlı bir akış izleyicisinin videoyla ilişkilendirilmiş bir sohbet penceresinden bahşiş vermesini sağlamak için Fan Fonu’nakaydolun .
YouTube, aşağıdaki mobil cihazda gösterilen, onlara Süper Sohbetler diyor:

YouTube’da Nasıl Para Kazanılır?

Ayrıca , düzenli ödüller için yalnızca üyelere özel video kanallarını YouTube üzerinden ayda küçük bir ücret karşılığında başlatmanıza izin veren Patreon’akaydolabilirsiniz .

YPP’nin gerektirdiği 1000 aboneye sahipse bir YouTube kanalının ne kadarını üretebileceğini hayal edin.

Yeni içeriğe sahip yeni bir kanal için 1 ABD doları alın, böylece düzenli bir aylık gelir akışına bakıyor olabilirsiniz.

YouTube’da bile iyi kazanılmış nakit paraya kısayol yoktur.

İyi haber şu ki, video giderek geniş bir küresel internet bant genişliği dilimini alıyor ve insanların parasını ödeyebilecekleri kadar iyi video içeriği üretmenin çeşitli yolları var.

Youtube Reklamcılığı
Bu yazıyı paylaşmayı unutma!

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli