Tayland Kralı 20 Kadından Oluşan Haremiyle - Sosyal İçerik Platformu
Çocuklarda Ateş Kaç Gün Sürer?

Sıradaki içerik:

Çocuklarda Ateş Kaç Gün Sürer?

e
sv

Tayland Kralı 20 Kadından Oluşan Haremiyle

73 okunma — 03 Nisan 2020 00:12

Tayland Kralı 20 Kadından Oluşan Haremiyle Alpler’de Bir Otele Kapandı

Tayland kralı 20 kadından oluşan haremiyle alpler’de bir otele kapandı.Geçtiğimiz günlerde yeni tip koronavirüs Covid-19 sebebiyle Tayland sokaklarında doğal yaşam alanlarından şehre inen maymunlarla gündeme gelen Tayland, şimdi de Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn’ın 20 kadından oluşan haremiyle tatil kasabasında lüks bir otele kapanmasıyla gündemde.

Koronavirüsten korunmak için tedbirini alan Tayland Kralının, Alman basını Bild Gazetesinde lüks bir oteli kapatarak 20 kadından oluşan haremiyle bulunduğu bilgisi kamuoyuna paylaşıldı. Otelin sözcüsünün duruma ilişkin açıklaması ise Alman Bild Gazetesinde, 67 yaşındaki kralla birlikte bulunan grubun homojen olduğu için tehlike oluşturmadığını ve kralın oteli tamamen kapattığını belirttiği şeklinde yer aldı. Otelin sözcüsünün bir diğer açıklaması ise bölge yönetiminden alınan özel izinle otelin kapatıldığı yönündedir. Sözcünün açıklamaları arasında kral ve beraberindeki grubun ne kadar süreyle ağırlanacağı bilgisi de bulunmuyor.

Thai Airways hava sahasının uçuş bağlantılarını durdurduğu sebebiyle ülkede koronavirüs için önlemler alınmıştı. Ancak otel sözcüsü ve diğer kaynaklarca belirtilmeyen şu bilgide gündemde yer alıyor; Kral istediği zaman hava sahasını kullanabildiği için otele Bangkok’tan hava yolculuğu ile ulaştı. Kral ve beraberinde gelen hizmetçi ve harem grubu da otele yerleşerek uzunca bir süre kalmayı planlıyor.

4 yıldızlı otelin Tayland kralı 20 kadından oluşan haremiyle Alpler’de bir otele kapandı haberleri ile Tayland halkı da bu davranışa tepki gösterdi. Sosyal medya üzerinden tepkilerin çığ gibi büyüdüğü görülürken Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn tarafından tepkilere ilişkin herhangi bir açıklama da gelmedi.

Kralla Birlikte Kapanan Otelde Kaç Kişilik Grubun Bulunduğu Bilinmiyor

Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn ile birlikte tatil kasabasına gelen grup için öncelikle bölge yönetiminden izin alındığı belirtildi. Haremi ve beraberinde gelen hizmetçilerin tamamının homojen gruptan oluştuğu için tehlike oluşturmadığı belirtilerek otelin kapatıldığı bildirildi.

Otelin sözcüsü tarafından Alman gazetesine yapılan açıklamada 20 kişilik kadından oluşan haremi dışında gelen grubun kaç kişiden oluştuğuna ilişkinse tam sayı verilmedi.

Açıklamalarda belirtilmeyen kısımlar ise; Tayland Kralı Vajiralongkorn’ın dört karısının otelde bulunup bulunmadığı ve ne kadar süre boyunca kral ve beraberindekilerin ağırlanacağı bilgisidir.

Otele Gelen Grupta 119 Kişiden Şüphelenildiği İçin Tayland’a Geri Gönderildi

Bölge yönetiminden alınan özel izne göre grubun homojen grup olduğu için tehlike oluşturmadığı yönündeydi. Ancak kralla beraberinden gelenler arasında 119 kişinin Tayland’a geri gönderildiği de açıklamada yer aldı.

Belirtilene göre solunum hastalığına yakalanan ya da solunum hastalığına yakalanma riski bulunan 119 kişinin şüphe doğrultusunda gönderildiği belirtildi. Söz konusu solunum hastalığınınsa bulaşıcı unsur olabileceği ve bu sebeple gönderildiği belirtildi.

Tayland Halkı Sert Tutumunu Eleştirileriyle Gösterdi

Tayland vatandaşlarının Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn ve haremiyle otele kapandığı için tepkileri oldukça dikkat çekti. Haremi ile birlikte bir tatil kasabasında lüks bir otelde bulunan kralı, Tayland halkı yasalara rağmen eleştirdi. Özellikle sosyal medya üzerinden paylaşılan içeriklerde adı geçen kralın halkın önüne iki aydır çıkmadığı da biliniyor.

Yasalara göre eleştiriler sonucunda 15 yıldan 30 yıla kadar hapis cezası istemi olabileceğinin farkında olan halk, yine de eleştirilerde bulundu.

Tayland’da Koronavirüs Kapsamında Son Durum

Dünya üzerinde 203’ten fazla bölgede görülen ve 35 binin üzerinde can alan Covid-19 Tayland’da da görüldü. Görüldüğü günden bu yana ülkede alınan önlemler bazen yeterli olurken bazen de kurtarılamayan hayatlar oldu. Bugünkü duruma göreyse ülkede 1524 vak’a sayısı, 9 vefat eden ve 229 kurtarılan rakamlar bulunuyor.

Ülkede ilk vak’alar sonucunda alınan önlemlerle durumun halen kurtarılamaz boyutta olmadığı da ülkedeki yerel kaynaklar tarafından belirtiliyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli