Sivilce Neden Patlatılmaz ? - Sosyal İçerik Platformu
A Look At Convenient Advice For Russian Girls

Sıradaki içerik:

A Look At Convenient Advice For Russian Girls

e
sv

Sivilce Neden Patlatılmaz ?

73 okunma — 02 Şubat 2020 10:29

sosyalicerik.net

Sivilce Neden Patlatılmaz ?

Sivilce neden patlatılmaz ?Merhaba arkadaşlar bu makalemizde sizlere çağımızın popüler sorunu olan sivilcelerden bahsedeceğiz. Çoğumuz vücudumuzda beliren bir sivilce gördüğümüzde, hemen onu patlatmak için çabalarız ama bu yanlıştır.

Çünkü patlattığınız sivilcelerin yakınında yeni bir sivilce çıkar. Peki nedenini merak ettiniz mi? Değerli sosyalicerik.net sevenleri sizler için araştırdık. Şimdi neden sivilceleri patlatmamamız gerektiğine bakalım. Keyifli okumalar dilerim.

SİVİLCELERİNİZİ PATLATMAYIN !!!

Çoğu gencin (ve hatta çoğu yetişkinin) aklından aynı şey geçer. Beni rezil ediyor, patlatayım gitsin. Fakat maalesef çoğu sivilce patlatıldığında az miktarda iltihap (bakteri yiyen akyuvar) akıtırken, derinin altında daha çok iltihap toplanır.

İltihap bulaşıcıdır; kıl kökünün yağ bezine ulaşırsa derinin altına yağ salgılanır ve bu da daha çok iltihap ortaya çıkarır. Bez yeteri kadar yağ salgılarsa, kıl kökü-yağ bezi sistemini hemen yanındakilere bir trakt; yani yol, otoyol açar. Bu da derinizin biraz çökmesine, yüzünüzün Ay’ın kraterlerine dönmesine ve sonrada yara izi kalmasına neden olur.

Ama sivilce sıkmanın yayılmaya yol açmayacak bir alternatifi vardır. Bir iğneyi sterilize edip (kaynar suya batırın ya da ateş üstünde tutun), sivilcenin en ucuna (beyaz yerine) bir taraftan girip bir taraftan çıkacak şekilde batırarak iltihabı akıtabilirsiniz. Sakın derinler batırmayın, oluk oluk kan akar.

Canınız yanarsa deri henüz ölmemiştir, iğnelemeye hazır değildir. Sakın sıkmayın. Bütün çabanız boşa gider, iyileşme süresi de uzar. İğneyi dik sokmamaya, deriyi yıpratmamaya özen gösterin. Sonra su ve sabunla yıkayın.

ÇOK ÖNEMLİ BİR UYARI !!!

Sivilcelerinizi dermatologlara deldirmenizi öneririz. Çünkü yanlış yaparsanız yara izi kalabilir. Sıradan bir sivilceyi deldiğinizde kendinize ciddi bir zarar verme ihtimaliniz çok düşüktür ama, sivilce bölgesini steril tutmaya ve çevredeki dokuya zarar vermemeye çok özen göstermelisiniz.

Düşüncelerinizi yorum olarak bizlerle paylaşabilir ve bu konu hakkında tepkinizi bizlere Emojiler aracılığı ile belirtebilirsiniz.

Siz de sosyalicerik.net’te profil oluşturup, en beğendiğiniz içerikleri sosyalicerik.net’e ekleyebilirsiniz. sosyalicerik.net’teki içerikleri favorilerinize ekleyip, yorumlayabilir, diğer kullanıcıları takip ederek onların eklediği içeriklere rahatlıkla ulaşabilirsiniz, sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli