Pilatesin Faydaları - Sosyal İçerik Platformu
Dünyanın En İyi 20 Futbol Takımı

Sıradaki içerik:

Dünyanın En İyi 20 Futbol Takımı

e
sv

Pilatesin Faydaları

62 okunma — 23 Kasım 2017 04:34

Pilates Nedir ?

Pilatesin Faydaları Spor denince akla ilk gelenler arasında pilates yer alıyor. Pilates vücuda esneklik ve güç kazandıran, şekil ve duruş bozukluklarını iyileştiren egzersiz türüdür.
Aletli ve aletsiz olmak üzere iki çeşidi mevcuttur. Evde kendi başınıza aletsiz olarak bu sporu yapabilirsiniz. Veya ekipmanlarla yaparak pilatesten tam fayda almayı ve hareketleri daha düzgün yapma imkanı sağlayabilirsiniz.

Pilatesin Vücuda Faydaları

Nefes Geliştirmesi

Pilates nefesinizi daha düzgün alıp vermenizi nefes kontrollerinizi iyi yapmanızı sağlar. Bu sayede sadece pilates değil başka bir sporlar ilgileniyor da olsanız nefes nefese kalma diye bir durumunuz söz konusu olmaz. Vücudunuza fazla oksijen alabilirsiniz.

Duruş Bozuklukları

Duruş bozukluğu aletli pilatesin en büyük etkisinin olduğu alandır. Duruş bozukluğunuzun pilates sayesinde düzelterek daha dik bir omurgaya sahip olabilirsiniz.

Ağrılar

Pilates yaparak bel, sırt ve kas ağrılarınızdan kurtulmanız mümkündür. Bütün kaslarınızı çalıştırmanızı sağladığı için size bu konuda da pilates yardımcı olacaktır.

Karın Kasları

Karın kaslarınızın oluşmasını istiyorsanız pilates karın kaslarınız için en etkili egzersizleri sizlere sunar. Pilates yaparak karın kaslarınızı çıkartmanız daha kolaydır. Pilates ile yapılan direnç egzersizleri ile sıkı karın kaslarınız olabilir.

Esneklik

Pilatesin en önemli özelliği yapan kişiye esneklik kazandırmasıdır.

Denge

Pilatesi aletli yapmanın diğer bir amacı ise kas dengenizi sağlamasıdır. Kas dengenizin her tarafınız da aynı olmasını ve aynı şekilde büyümesini sağlar. Daha sağlıklı bir vücuda sahip olursunuz.

Gençlik

Pilates kişiyi dinç ve zinde tutar. Pilatesi her yaştan insan uygulayabilir.

Yağsızlık

Kaslarınızı oluştururken kaslarda yağ oluşumunu engeller. Yağ oranını azaltır.

Kilo Problemi

Pilates yapılması kilo verdirir. Düzenli yapılan pilates zamanla vücudu sıkılaştırarak kilo verimini hızlandırır.

Ruh Sağlığı

Ruh sağlığınızı korur ve enerjik olmanızı sağlar. Pilates yapmak zihninizi meşgul ederek stresten ve günün yorgunluğundan sizi uzaklaştırır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli