İsrail'in 50 yıllık Kudüs planı - Sosyal İçerik Platformu
Harun Kolçak: ‘Korksam neye yarar, zaten öleceğim’

Sıradaki içerik:

Harun Kolçak: ‘Korksam neye yarar, zaten öleceğim’

e
sv

İsrail’in 50 yıllık Kudüs planı

56 okunma — 20 Temmuz 2017 13:32

Mescid-i Aksa’nın İsrail tarafından yıkılmak istenmesi sert tepkilerle karşılandı.

Katil İsrail devletinin Kudüs’te uyguladığı kirli plan Türkiye’de büyük tepki çekti. Basın dünyasından da Mescid-i Aksa için tepkiler geldi. Haber7.com yazarları Esra Elönü ve Serkan Üstüner de Kudüs’teki durum ve İsrail’in kirli planlarını yazdı.

Esra Elönü’nün yazısı:

Bizi Ümmetin Kudüs feryadına sağır kılma Allah’ım!

O topraklarda çocukla çocuk, Kudüs’le Kudüs olacağımız gün bugündür.

Ne her terk edişin adı hicret, ne de her çekilişin adı İnziva.

Bismillahirrahmanirrahim.

Rabbim sen Kahhar olmasaydın, kurşunun deldiği yerden cennet güvercinleri fışkırır mıydı toprağa.. Sen Kahhar olmasaydın Musa’sını bu kadar yiğitçe cennete hazırlar mıydı bir baba.

Ve sen Kahhar olmasaydın yavrusunun kopmuş elini göğüne kaldırıp yağmuruna öptürür müydü bir Anne.. Rabbim yaşamak nerede doğduysa mazlumları oraya yetiştir.

Zalimlerin yüzünü dağıttıkları çocuk yüzlerinin içine göm. Onların da saçları namlunun ucunda uzasın.

Şimdi Mescidi Aksa diye bağırdığında Kudüs, kanım aksa diyerek kıyama duracak çocuklar utandırır bizi.

Aksa’nın duvarlarında Allah için ölmenin feryadı “ Hayyalel felâh”.

Bizi ilk yönelişimizden, peygamber izli mabedimizden, Allaha  secde ettiğimiz ilk seccademizden vuruyorlar Aksa’nın onurlu nefesi zalimin alnında ecel teri olacak inanıyoruz!

Rabbim, Zalimin kurşunlara mazlum ümmetin önce sana sonra  Aksa’ya sığındığı geceye İnşirah yağmurlarından İhsan Eyle!

Rabbim.. Şu zor günlerin vahasına bir zafer yağmuru yağdıracak olan sen.. Mescidi Aksayı  bu hakikat mabedini, yetimin baba kucağını, öksüzün ninnisini, zalimin korktuğunu, mazlumun sevdiğini zafersiz bırakma!

Rabbim! Vicdanlarımıza ayet ayet indirdiğin Fetih Suresini okut!

Yalnızlığı gür mazlum ümmetinin kalabalığı olmak için sesimiz alnımızdan önce gitsin secdeye.

Sesimizi mazlumlarla gürleştir, bizi Mescidi Aksa yolunda birleştir.

Serkan Üstüner’in yazısı:

İsrail’in 50 yıllık Kudüs planı Kudüs: Gözümüzün nuru, Efendimiz (s.a.v) miraca yükseldiği mübarek şehir, ilk kıblemiz. Hz. Ömer’in  (r.a) büyük fethi, Selahaddin’in Haçlıları söküp atarak İslam alemine yeniden bir ruh kazandırdığı kutlu belde. Yavuz Sultan Selim Han’ın fetih aşkıyla koştuğu mübarek toprak. 2. Abdülhamid Han’ın ‘Orasını dedelerim kanla suladı. Ancak kanla verilir’ diyerek siyonistlere okkalı bir Osmanlı tokadı attığı can pahasına korunası gaza yurdu.

Biz oralardan gittiğimizden beridir Kudüs’ün boynu bükük. Kudüs’ün gözü yaşlı. Filistinli’nin gözü hep bizde.

Evet şimdi 50 yıllık şeytani planın son safhalarına gelmiş bulunmaktayız. Siyonist ve de katil İsrail devleti Kudüs’ü tamamen ele geçirmek üzere son hamlelerini de yapmaya başladı.

İsrail yönetimi mayıs ayında Doğu Kudüs’te 15 bin yeni konut inşa etme kararı aldı. Bunun sonrasında İsrail, peyder pey Müslümanlara yönelik baskısını arttırdı.

Hafta başında 3 Müslüman’ı öldüren katil İsrail askeri sonrasında sadece protestoda bulunan Filistinlilere saldırdı.

Bu vahşice saldırıların ardından 800 yıldır kapatılmayan Mescid-i Aksa ibadete kapatıldı ve Müslümanlara yönelik kısıtlamalar getirildi.

Doğu Kudüs Filistin toprağıdır ve işgalci İsrail’in burada tek bir karış bile toprak hakkı yoktur.

İsrail’in 50 yıllık Kudüs planı

İsrail’in 50 yıllık Kudüs planı İsrail, Aksa’yı Ürdün’e bağlı Vakıflar İdaresi’nin kontrolü altından çıkarmak istiyor. Vakıflar İdaresi’nin tüm yetkilerini kaldırarak, Mescid-i Aksa’yı güvenlik gerekçesini bahane ederek İsrail din işlerine bağlamak istiyor. Böylelikle İsrail Mescid – i Aksa’yı yıkarak arz – ı mev’uda giden yoldaki en büyük engelini de ortadan kaldırmış olacak.

Şu anda bu planlarına hız vermiş durumdalar. Müslüman ülkelerin durumu zaten ortadadır. İsrail’e tek söz söyleyecek ülkenin Türkiye olması ve bu konuda yalnız kalması İsrail’i daha da cesaretlendirmektedir.

Yeni işgal planı döneminde de en büyük desteği Trump’tan alması da ayrı bir yazının konusudur.

Arz – ı mev’ud için bu süreçte darbeci Sisi’nin de getirildiği atlanmamalı. Mısır’ın Kızıldeniz’de Tiran Boğazı’nda bulunan Tiran ve Sanafir adalarını Suudi Arabistan’a yani İsrail’e bıraktı. Bu da İsrail’in planları için diğer büyük hamleydi.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli