Göğüs Kası Geliştiren Sporlar - Sosyal İçerik Platformu
Bir Fantastik Serisi : Harry Potter

Sıradaki içerik:

Bir Fantastik Serisi : Harry Potter

e
sv

Göğüs Kası Geliştiren Sporlar

62 okunma — 06 Aralık 2017 21:50

Göğüs Kası Geliştiren Sporlar

Göğüs Kası Geliştiren Sporlar Göğüs esas olarak iki büyük kastan oluşmaktadır: Pektoral Majör ve pektoral minör. Göğüs kasları, köprücük kemiklerinden başlayarak, iman tahtası denilen sternumdan koltukaltına kadar olan bölgedir.

Göğüs Kasları Hareketleri:

-Temel hareketleri esas olarak üçe ayırmak mümkündür:
-Yan kol açış hareketi,
-Kolların, yanlardan yukarı ve aşağı getirme hareketi,
-Klasik kol güreş hareketi.

Göğüs kasları için önerilen temel egzersizler iki tanedir:

-Bench press,
-Flyes egzersizlerdir.

Kas geliştirme hareketleri, üst göğüs geliştirme hareketleri ve orta göğüs geliştirme hareketleri ile alt göğüs geliştirme hareketleri olarak üç ayrı kategoriye ayırmak mümkündür.

ÜST GÖĞÜS ÇALIŞTIRMA HAREKETLERİ

%30-40 eğimli vücut geliştirme sehpası, bu bölüm için seçilmesi gereken araçlardan birisidir. Bu alet üzerinde, eğimli halter, dambıl veya eğimli dambıl kullanılabilir.

ORTA GÖĞÜS

Eğimsiz vücut geliştirme masasında yapılan hareketler. Bu masa üzerinde düz halter ve dambıllar kullanılmak suretiyle bu bölüm geliştirilebilir.

ALT GÖĞÜS

Aşağı eğimli vücut geliştirme sehpası ile bu bölge kasları çalıştırılabilir. Düşüşlü halter, dambıl bench press veya düşüşlü dambıl flyes ile bu bölge kasları geliştirilebilir.

DÜZEN

Egzersizlerin düzenli yapılması önemli. Sabır ve strateji göğüs kaslarının gösterişli olması için her zaman dikkate alınması gereken bir konu. Birisi olmadan diğerinin başarıya ulaşması imkansız.

Vücut geliştirme programlarının tamamen sonlandırılmasının vücutta sarkmalara yol açabileceği unutulmamalı.

BESLENME

Beslenmeye dikkat edilmesi de kas oluşumu için önemli bir konu. Yağlı yiyeceklerin tercih edilmesi vücudun şekil olarak istenilen kıvama ulaşmasını engelleyecek ya da geciktirecektir. Bunun yerine daha çok protein yoğunluklu bir beslenme uygulanması gerekir. Bunun için de ayrıca bir uzman görüşüne başvurulabilir.

ETKİLİLİK

Öğrenmenin istenilen etkiyi göstermesi açısından hareketleri gösteren video içeriklerinin takibi ya da şematik anlatımlar göğüs kaslarının şekillendirilmesi için faydalı olacaktır.

Amaç sadece göze hitap etmek ise göğüs kaslarının geliştirilmesi ve şekillendirilmesi; amaç sağlıklı yaşam ise kişinin tercihine uygun bir spor dalının seçimi ile düzenli olarak bu sporun yapılması daha yerinde olacaktır. Temel olarak şınav çekmek de göğüs bölgesine yardımcı, mekik ise karın bölgesini zayıflatarak görev bölgesine yardımcı hareketlerdir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !