BAYRAM YAZISI - Sosyal İçerik Platformu
ZEKA VE ÖZGÜVENİMİZ

Sıradaki içerik:

ZEKA VE ÖZGÜVENİMİZ

e
sv

BAYRAM YAZISI

82 okunma — 25 Ocak 2020 08:59

BAYRAM YAZISI

Yine bir bayram arifesindeyiz…
Bayram yazısı;Ne kaldı ki geçmişe dair özlediklerimiz arasında.?..Sahi hep bayramlarda mı saklı kalacak, hatırlanacak, mutluklarımız, görüşmelerimiz ,dost ziyaretlerimiz, hediyeleşmelerimiz , televizyonun kapatılıp sohbetlerin yapılması , büyüklerin hatırlanması , küçüklere eleştiri değil de sevgi gösterilmesi..? 3 günlük bayramlara sığdırır olduk en mutlu günlerimizi..Ve perde kapanacak bayramdan sonra tekrar yine hüzünlü günlere döneceğiz, sohbetsiz koca bir yıl geçirerek çevremizdekileri sevmek yerine yermek zamanları yaşanacak ..

Sevinçlerin, mutlulukların rafa kalkmasıdır artık, çünkü bayram geçti ve bizler deli değiliz ki bize her gün bayram olsun!!!…Yine bir bayram zamanıdır…Tatlı bir heyecan yaşanır evlerde.Güzel yemekler yapılır, temizlikler yapılır, en leziz tatlılar yapılır….Yaşanan onca küskünlükler, dargınlıklar çözülmeden, hiç bir şey yaşanmamışcasına insanlar oynar birbiriyle mutluluk oyununu..Ki bayram bitince yaşanan eski mutsuzlukların sebebi budur….Sahi ne diyordu Peygamberimiz: :-3 gün üst üste küs kalan bizden değildir …Peki,acaba bırakın 3 günü yıllarca kendine küs , hayata küs olan geçmişteki acılarını şimdiki zamanına taşıyan insanlar acaba bayramlarda bile mutlu mudur az da olsa.?

bayram mesajları 2020

Acaba kendine küs olan kimi cezalandırır?. Kendinden başka.!…Bir daha gelemeyeceğimiz bu dünyaya, içimizdeki sorunları çözmek yerine onlarla yaşamak acaba kimleri üzer, kimleri mutlu eder??…Evet bugün bayram , neşe doluyor her yer..İçimiz yansa da yüzümüz gülmeli değil mi, çünkü bugün bayram…….Bugün bayram, çocuklar şeker toplar büyüklerin hüzün toplamasına inat, ama çocuklar bilmez ki toplanan her şeker, hayatlarının en güzel günlerini oluşturacak anıların, tarifi imkansız meyveleridir…..

Çocuklar bayramı yaşarken en yalın haliyle , büyükler ise el öptürme yarışına girerken, içimizdeki dev yürekli analar, babalar daha 20 sinde vatanı için can veren aslanlarının, canlarının,ciğerparelerinin , mehmetçiklerinin mezarı başında, gözyaşlarına hakim olamayarak, canlarına ciğerlerine fatiha okur, yasin okur…Ve her şeye rağmen ,vatan sağ olsun derler….

Evladını en yüce makama uğurlayan analar, kimseye sitem edemez, çünkü bizlerin rahat yaşaması için birilerin can vermesi lazımdır…Çünkü, bizlerin kendimize küs olması için, sahip olduğumuz değerlerin kıymetini bilmemesi için, çünkü aldığımız nefesin ,anamızın babamızın kıymetini bilmememiz için , yediklerimizin şükrünü yapmayıp, sürekli hayattan şikayet etmemiz için yaşamamız lazım değil mi.?.

bayram mesajları 2020

Yaşamamız için Çanakkale de , Güneydoğuda daha 19 – 20 yaşında gençlerin , ana kuzularının can vermesi lazım, kurşunlara dizilmesi lazım. değil mi?.Evet , bizlerin her şeyden şikayet etmesi için bıyıkları bile terlememiş, hayatın baharına yeni girmiş, sevdiğini ,anasını babasını geride bırakarak her an ölümü beklemesi lazımmış.!!…

Evet, o kadar çok kıymetini biliyoruz ki bu vatanımızın , kendimizin, ailemizin , dostlarımızın yediğimizin, nimetlerin..Marka takıntımızın olması için, en kral Lcd plazmaya sahip olmak için, başkalarına hava atmak için yaşamamız lazım,evet bunlar için birilerinin size canlarını vermesi lazım.!!!.Bizlerin tüm bunları yapmamız için can vermesi lazımdı birilerinin, öyle oldu ve öyle oluyor

Bugün bayram işte, başka dünyalardan haberimiz olmasa da, kulak tıkasak da, ben bu yazıyı yazarken, siz bu yazıyı okurken, 20 yaşındaki gençler, eşkiya avında , vatan koruyor, gece gündüz demeden ,sıcak soğuk demeden..

Unutmayın, onların hayata, kendisine küsecek zamanı yok, eğer olursa hiçbirimizin kendine küsmeye veya barışmaya zamanı olmayacak.!..Evladının mezarı başındaki ana baba, yaşadığı acıyla bayramları ne kadar bayram yapar düşünün..Lütfen bayramı yaşarken kendinizi sorgulayın ,kendinize küs olmaya ,hayata küs olmaya hakkınız var mı.?.

Bayram yazısı;Değerlerinizin kıymetini iyi bilin, gün gelir şikayet ettiğiniz değerlerinizi çok özlerseniz, ama geriye gelmez..Şehitlerimiz gibi…..Bugün bayram işte, bizler akşamları tv de eğlence izlerken aynı anda aynı sokağımızda, sokak çocukları çöpten ekmek topluyor olacak..Onların bayramı da, çöpte varsa kuru bir ekmek.!

bayram mesajları 2020

Gerçi -o da, onların kaderi, elimizden ne gelir… diyerek çıkarız işin içinden

Sahi vicdanı körelten nefsimizdi değil mi.?.Aynı nefis başka acı çekenleri unutturur ,eğlenceye daldırır bizleri .Bugün bayram, aynı anda Somali de ,Afrika da saatte yüzlerce çocuk açlıktan ölürken bizler de yemek beğenmez, fazla yemekleri çöpe atarız..Çöpe atılan yemeklerin o insanlar için hayat kaynağı olduğunu unutarak….Bugün bayram değil mi, çocuklar şeker toplar demiştik…..3 minik yavru şeker toplarken canice katledilir…Yine yürekler yandı…Acaba neydi bu duruma bizi getiren??.

Medyası, aile kurumu,öğretmenleri, kısacası çocuklardan sorumlu herkes, nesilden sorumlu herkes aynaya bakmalı, suçlu aramak yerine özeleştiri yapmalı artık…!..Bu acılar bitsin, minik yürekler acı çekmesin artık ne bayramlarda ne başka zamanlarda….Başka alçakların aciz saldırılarına kurban olmasın minik ,dev yürekli melekler.

Evet bugün bayram , çok sesli müzik dinlemekten , birbirimize bağırmaktan, çocuğumuza, öğrencimize bağırmaktan , en ufak tartışmalarda hakaretlerle birbirimiz kırmaktan, bağırmaktan kendimizi dinlemeyi, ruhumuzu dinlemeyi unuttuk.Diziler izlerken tv son sese verilir, bizdeyse en ufak ses , çıt yok, yarışmalar maçlarda pür dikkat kesilir dinleriz izleriz ama birbirimizi aynı coşkuyla dinlemeyiz, anlamak istemeyiz….Biz nerdeyiz peki.?.Eşimiz, çocuğumuz, sevdiklerimiz neyimiz oluyor, onlara gerçekten hak ettikleri değeri veriyor muyuz ?..Onlar da bayrama kalsın dimi ama.!…

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !