Pes Neden En Sevilen Oyun? - Sosyal İçerik Platformu
Genel Kültür Kelimesi Ne Zaman Doğmuştur?

Sıradaki içerik:

Genel Kültür Kelimesi Ne Zaman Doğmuştur?

e
sv

Pes Neden En Sevilen Oyun?

85 okunma — 06 Şubat 2018 22:18

PES Nedir?

Pes Neden En Sevilen Oyun?Sene 2001’de Pro Evolution Soccer ismiyle piyasaya sürülmüş, birçok kişi tarafından çok sevilerek oynanmaya başlanmış ve hala oyunseverlerin ilgi duyduğu adının açılımında bulunan ‘soccer’ kelimesinden de anlaşılacağı gibi bir futbol oyunudur.

Günümüze dek çeşitli versiyonları piyasaya sürülmüş olup şu şekilde sıralanabilir; PES 2011, PES 2012, PES 2013, PES 2014, PES 2015, PES 2016, PES 2017 ve son sürümü olarak PES 2018 ise 4 Eylül 2017 tarihinde piyasaya sürülmüştür.

PES, Konami Şirketinin ürettiği oyunlardan bir tanesidir. 2001 yılında çıkışını “Winning Eleven” ismiyle yapmıştır. 2011 yılında PES olarak piyasaya sürülmüştür. Hem PC ile hem de playstation da oynanabilir.

PES Oynamak İçin Hangi Tuşlar KullanıIır?

PC üzerinden oynanan oyunda yön tuşlarını kullanarak sağa, sola, ileri ve geriye yönlendirme yapılır. ”D” tuşu ile şut, “E” tuşu ile hızlı koşma, “A” tuşu ile orta açma ve rakip oyuncunun ayağına kayma, “S” tuşu ile kısa pas, “W” tuşu ile ara pası ve kaleciyi kaleden çıkarma, son olarak “Q” tuşu ile oynadığınız oyuncuyu değiştirme fonksiyonlarını devreye sokabilir, oyunu oynayabilirsiniz.

Playstation üzerinde oynadığınız PES için ise ‘dualshock’ denilen, kol diye ifade edilen araçlar üzerinde bulunan kare, üçgen, daire ve çarpı işareti ile oyun oynanır. Kare tuşu şut atma, üçgen ara pası ve kaleciyi çıkartma, daire orta açma ve rakibe kayma, çarpı işareti yani ”X” ise rakipten topu alma ve kısa pas fonksiyonlarını yerine getiren tuşlardır.

“R1” tuşu ise hızlı koşmaya yararken yine sol tarafta bulunan yön tuşları, oyuncuları yönlendirmeyi sağlar. Dualshock üzerindeki tuşları birçok kombinasyon ile kullanıp çeşitli becerileri sergileyebilirsiniz.

PES Neden En Sevilen Oyundur?

PES ile beraber dünya çapında bu türde oyunlar bulunur. Peki, PES oyununu rakiplerinden ayıran ve vazgeçilmez kılan nedir? Bu durum ‘PES neden en sevilen oyundur?’ sorusunu aklımıza getiriyor.

Pro Evolution Soccer, kendine özgü birçok özelliğiyle oyun piyasasına damga vurmuş ve tutunmuş bir oyundur. Bünyesinde bulunan çok sayıda lig, oynama şekli ve turnuva ile doludur. Online olarak ve isteğe bağlı çevrimdışı oynama şekliyle de tercih edilebilirliğini güçlendiriyor.

Grafik tasarımları ile mükemmel saha aksiyonları oynayan kişiye keyif veriyor. Bünyesinde bulunan Myclub ile her zaman popüler Master League modunu ciddi bir şekilde elden geçirilmiş olarak oyuncularına sunuyor.

Sunulan her yeni oyunda lisanslı kadrosunu geliştiren ve çeşitli modlar üreten bir oyun olan PES kullanıcılara diğer oyunlardan daha çok keyif verdiği için tercih ediliyor. Şüphesiz ki PES oyununu, tek kişi, iki kişi, üç kişi yani çoklu olarak oynanabilme özelliği zirveye taşıyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli