Görseller Nasıl Özgün Yapılır? - Sosyal İçerik Platformu
Kreş Mi, Bakıcı Mı?

Sıradaki içerik:

Kreş Mi, Bakıcı Mı?

e
sv

Görseller Nasıl Özgün Yapılır?

71 okunma — 31 Aralık 2017 11:24

Görseller Nasıl Özgün Yapılır?

SEO Uyumlu Görsellerin Orijinal Olarak Kullanılması

Görseller Nasıl Özgün Yapılır?Resim, şema ve tabloya benzer görsel öğelerinizin özgün olması yani bir başkası aracılığıyla kullanılmaması gerekiyor. Şayet internet ortamında hoşunuza giden bir görsel ögeyi keşfedip kendi sayfanızda kullandığınız takdirde arama motorları aracılığıyla ayırt edilip, özgün olmayan içerikli resim edindiğiniz niteliğinde sonuçlandırılabilirsiniz.

Arama motorlarında bulunan programlama dili herhangi bir kişi gözü ile gördüğümüz gibi benzetmeler yapmaktadır. İmaj değerliğini gözden geçirerek görsel ögenin özgün nitelik taşıyıp taşımadığını incelemektedir. Bu imaj değerlerini değiştirme şansınız da var en kolay yöntem ile “MS Paint” kullansanız dahi internetten edindiğiniz bir resimde fotoğraf ve benzeri görsel ögelerde ufak bir oynama ile “renk tonu, arka plan rengi” gibi ayarlamalar yapıp imaj değerini değiştirebilirsiniz.

Böylelikle size ait olan özgün bir görseliniz olacaktır. Her ne kadar imaj değişikliği olsa bile mümkün olduğunca sizin çektiğiniz fotoğraf ve kendi oluşturduğunuz tabloları kullanmakta yarar vardır.

SEO Uyumlu Görsel Ögeler için Dosya isminin Seçilmesi

Özgün bir duruma getirdiğiniz görsel ögeyi ya da sahip olduğunuz resimleri internet sayfalarında kullanacağınız zaman dikkate almanız gereken kurallardan biri Seo ile uyumlu olup olmamasıdır. Anahtar sözcüklerin görseller üzerinde kullanılmasıyla oluşur.

Örneğin, fotoğraf makinesinden rastgele çektiğimiz bir fotoğrafı isim olarak “MG_1259331_1” gibi kendiliğinden bir isimlendirme yapılmaktadır. Bu isim yerine “SEO uyumlu resim” olarak kullanmak daha iyi neticelere ulaşmanızı sağlayacaktır.

SEO Uyumlu Görsellerinizin Optimizasyon Ayarları

SEO uyumlu görsel nesnelerde önem arz eden bir diğer faktör ise, görsel ögelerinizin boyutlarıyla alakalı imaj optimizasyonudur. Görsellerin boyutları gereğinden fazla ise sayfaların açılma süresi de bir o kadar uzun sürecektir.

Bu durum hem SEO hem de ziyaret eden kişiler için bir hayli önem taşımaktadır. Hele ki e-ticaret sitelerinde sayfa açılması belli bir sürenin altına indiğinde siteyi bırak diğer e-ticaret sitelerine ulaşmak isterler. Genel olarak bir sitenin sayfa açma süresi 5 saniye üzerinde olmamalıdır.

Bu nedenle “PageSpeedInsight” değerini 80 ya da 80’in üzerinde tutmanız gerekir. Sayfaların açılmasındaki hızlılık yalnızca görsel ögelere tesir etmez. Elbette buna tesir eden birden fazla öge var. Görselleri daha sonra ayarlamak ve düzenlemek zaman alacağı için içerik için düşünülen görsellerin boyutlarını düzenlemekte fayda var.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli