Amazon.com Resmi Olarak Türkiye'ye Giriş Yaptı - Sosyal İçerik Platformu
Tahrik Edici Noktalar

Sıradaki içerik:

Tahrik Edici Noktalar

e
sv

Amazon.com Resmi Olarak Türkiye’ye Giriş Yaptı

51 okunma — 10 Aralık 2017 16:17

Amazon.com Resmi Olarak Türkiye’ye Giriş Yaptı.

Amazon.com Resmi Olarak Türkiye’ye Giriş Yaptı.Amazon.com hakkında uzun süredir konuşulan Türkiye macerası gerçekleşmek üzere haberini türkiye’deki e-ticaret sektörü içerisinden kaynaklara dayandırarark dev firmanın 2018 Temmuz da Türkiye pazarına gireceğini anladık.

Piyasa değeri 565 milyar dolar olan Amazon,geçtiğimiz aylarda  ABD’nin gıda devi WHOLE FOODS Market’i 13.7 milyar dolar karşılığında satın almıştı.Öte yandan Amazon.com,mart ayında körfez bölgesinin en büyük e-ticaret şirketlerinden olan Souq‘u da satın almıştı.

Souq için Emaar’la girdiği rekabet kazanan Amazon böylece ortadoğu online perakende pazarına çok kuvvetli bir giriş yapmış oldu.

Para Dergisi’nin haberine göre dünyanın en büyük alışveriş sitesi Amazon.com Türkiye’ye giriş yaptı. Geçtiğimiz günlerde somut adımını atan Amazon Türkiye’de resmen bir şirket kurdu.Atılan bu somut adımlardan anlaşıldığı gibi kısa zaman içersin de amazon Türkiye pazarın da olması bekleniyor.Tüketiciler için sabırsızlıkla bekleniyor.Amazonun Türkiye pazarına gelmesi bir çok Türk e-ticaret şirketini de iflas etmesine veya zor günler geçirmesine sebep olabilir.Dünyaca ünlü Amazon Türkiye’de Türk tüketiciler için nasıl cazip olanaklar sağlıyacak. Yurt içi yurt dışı kargo ücretleri ve kargo teslimat süreleri nasıl olacak zaman bunu göreceğiz.

Amazon.com Resmi Olarak Türkiye’ye Giriş Yaptı

Dünyanın en değerli teknoloji şirketlerinden biri olan internet aleminin en büyük alışveriş sitesi Amazon. Com resmi olarak Türkiye’ye giriş yaptı. Daha önce birçok kez söylentisi çıkan olay gerçeğe dönüştü.

Amazon, Lüksemburg’a bağlı. Beşiktaş, merkezde  Amazon Turkey Services yönetim ve Destek Hizmetleri Limited Şirketi kuruldu. Teknoloji dünyasında inovatif projeler önde tutan şirket, esnek bir yapıda sonuç odaklı çalışıyor. Ve başarısının temeli de buna dayanıyor. Yenilikleri denemeye çekinmeyen, Amazon. Com, bu yenilikleri en uygulanabilir şekilde hayata geçiyor. Jeff Bezos tarafından 1994, Amerika’da kurulan şirket ilk olarak kitap satışı ile hayatına başlıyor. ürün yelpazesini zamanla geliştiren Amazon. Com dünyanın birçok ülkesinde hizmet vermektedir.

Amazon.com Resmi Olarak Türkiye’ye Giriş Yaptı

Amazon. De uzantısı ile Almanya Merkez listesinde. yakın dönemde Türkçe dil desteği de vermeye başlayan şirketin ülkedeki adımlarının nasıl olacağı şimdilik merak konusu. ilk olarak satın alma yoluna gidecekleri Olmaz ise sıfırdan yeni bir yapı kuracakları söylentiler arasında. Hatta hepsiburada’nın eski CEO’su İlker Baydar ile de temas halinde oldukları konuşuluyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli