sohbet insan ilişkilerı - Sosyal İçerik Platformu
Evlilik programlarıyla tanınan Hanife, petrol istasyonunda işe başladı

Sıradaki içerik:

Evlilik programlarıyla tanınan Hanife, petrol istasyonunda işe başladı

e
sv

sohbet insan ilişkilerı

56 okunma — 02 Aralık 2018 11:38

Sohbet İnsan İlişkilerı

sohbet insan ilişkilerı Sohbetlerimizin kalitesini nasıl artırabiliriz? Zor sohbetleri başarılı bir şekilde yürütmeyi nasıl başarırız? sohbet etmeyi hayatımızı değiştirme gücüne sahip bir maceraya nasıl dönüştürebiliriz?

Sohbetimizin başlangıcını da sonunu da karşımızdaki kişiyle kurmak istediğimiz ilişki belirler. Sohbetimizi belli bir amaca ulaşmak için bir araç olarak görüp görmediğimiz de sohbetin niteliğinde önemli bir rol oynar sırasında nasıl konuştuğumuzu ve karşımızdakini nasıl dinlediğimizi çok iyi incelememiz gerekir.

sohbet insan ilişkilerı

Chat Böylece konuşma ve dinleme alışkanlıklarımızı öğrenir ve gerekli gördüğümüz takdirde bu alışkanlıklarımızda kimi değişiklikler yaparız Sohbetlerimizde kimi zaman yaşadığımız sessizlikler ve duraklamalardan rahatsız olmak yerine onları kabullenmeliyiz.

Böylece sohbetin özgürce ilerlemesini ve her iki tarafın da iç dünyasının derinliklerine temas etmesini sağlamış oluruz Kişisel deneyimlerimizin ve içinde yaşadığımız kültürün güvenli sınırlarının ötesine geçen zor sohbetlerde karşı tarafa yaşadığımız güçlükleri anlatıp ondan yardım isteyebiliriz.

Üzerinde konuşulması zor konuların etrafında örülü tabu duvarlarını bizler sohbetlerimizde yıkmaya çalışmalıyız. Başkalarını daha iyi anlamak istiyorsak içinde yaşadığımız kültürün ve mensubu olduğumuz ırkın zihnimizde çizmiş olduğu sınırları aşmayı denemeliyiz.

Yakın olduğumuz kişilerle zor konular üzerinde sohbet ederken öncelikle karşı tarafın değil.

kendimizin benimsediği bakış açısında neleri değiştirmemiz gerektiğine odaklanmamızı önerir.

Karşı tarafa değişmesi için baskı yapmak, sohbetin karşılıklı bir meydan okumaya dönüşmesine neden olabilir.

Sohbet odaları Sohbet sırasında karşımızda bir insan olduğunu unutmadan kendi gereksinimlerimizi dürüst bir şekilde ifade ettiğimizde bu duruma doğru şekilde tepki verme sorumluluğu dinleyen kişiye geçmiş olur.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli