Sanal Gerçeklik Gözlüğü İle Bilgisayardan Nasıl Oyun Oynarız? - Sosyal İçerik Platformu
Sınır Kapısı’nda Darp Edildi

Sıradaki içerik:

Sınır Kapısı’nda Darp Edildi

e
sv

Sanal Gerçeklik Gözlüğü İle Bilgisayardan Nasıl Oyun Oynarız?

83 okunma — 19 Nisan 2021 22:17

Sanal Gerçeklik Gözlüğü İle Bilgisayardan Nasıl Oyun Oynarız?

Sanal gerçeklik gözlüğü ile bilgisayardan nasıl oyun oynarız?Günümüz teknolojisi ile birçok imkana kavuştuk. Bilgisayarlar, telefonlar, tablet bilgisayarlar gibi daha sayılabilecek birçok şey günlük hayatımızı kolaylaştırıyor. Tabi ki bunların yanında bizim eğlenebileceğimiz ve kendimize vakit ayırabileceğimiz birçok seçenek de mevcut.

İşte sanal gerçek gözlükleri de bunlardan birisi. Bu teknoloji hala daha tam gelişmemiş olmasına rağmen bu haliyle bile oldukça keyif verici bir icat olmayı başarmıştır.

Hele ki kendinizi ay yüzünde dünya manzarasında film izlerken bulabiliyorsunuz. Ya da çok sevdiğimiz oyunları daha gerçekçi bir deneyim ile sanal gerçeklik gözlüğünü bilgisayara bağlayarak oynayabiliriz.

Tabi ki sanal gerçeklik gözlüğünün kalitesi de çok fark etmektedir. O yüzden kalite bakımından yetersiz ürünler deneyiminizi kötü sonuçlandırabilir.

Bu teknolojide daha çok kendini kanıtlamış markaları kullanmanız daha pozitif sonuçlar görmenizi sağlayacaktır. Amacınız oyun oynamaksa eğer sanal gerçeklik gözlüğü çeşitlerine göre yöntem izlemeniz gerekiyor.

Sanal gerçeklik gözlükleri, aşağıda listelediğim gibi teknoloji olarak çeşitlerine göre farklı şekillerde kullanabilmemize imkan sağlıyor.

İçerisine Telefon Takılabilen Sanal Gerçeklik Gözlükleri

Telefon takılarak oyun oynanabilen ve ya film izlenebilen sanal gerçeklik gözlüklerini telefonumuza gerekli uygulamayı yükleyerek kullanım sağlayabiliriz. Ama eğer amacımız telefon takabildiğimiz sanal gerçeklik gözlerinde bilgisayardaki görüntüyü izlemek ve bilgisayar oyunlarını oynayabilmekse bunun içinde çeşitli programlar mevcut.

Bunlardan en bilineni trinus ve adlı programdır. Bu programla telefonunuz ve bilgisayarınız arasındaki senkronizasyonu sağladıktan sonra bilgisayardaki bir videoyu ve bir bilgisayar oyununu 360 derece deneyim sağlayarak oynayabilirsiniz.

Bilgisayara Bağlanan

Elinizdeki sanal gerçeklik gözlüğü bilgisayara bağlanan cinstense çok daha iyi sonuçlar alacağınız muhtemeldir. Bilgisayara bağlanan sanal gerçeklik gözlüklerinin kendi ekranları olduğu için ve bilgisayara kablolar yoluyla bağlanabildiği için daha net, daha akıcı, daha gerçekçi görüntüler ve deneyimler alabilirsiniz.

Bunun yanında bu tür cihazların yanlarında genelde sensörler de bulunduğu için oturup kaldığınızda bile oynadığınız oyunda oturup kalkmış gibi görünürsünüz. Ya da siz yürüdüğünüzde gerçekten oyun içerisinde de yürürsünüz.

Bunu yapabilmek için sanal gerçeklik gözlüğünüzü bilgisayara bağlayıp tüm bağlantıları doğru yaptığınıza emin olup, kullandığınız sanal gerçeklik gözlüğünün markasına göre gerekli uygulamaları indirdikten sonra sensörleri doğru konumlandırmalısınız.

Sensörleri konumlandırırken bulunduğunuz odada kırılabilecek ve ya size engel olmayacak bir şey olmasına özen göstermelisiniz. Belirlediğiniz bu alan sizi oyunda engellememelidir. Her şey hazır olduktan sonra kullandığınız sanal gerçeklik gözlüğünün sitesinden indirdiğiniz uygulama sizi yönlendirecektir.

Kablosuz Sanal Gerçeklik Gözlükleri

Sanal gerçeklik gözlüklerinde en çok özgürlük sağlayan model bunlardır. Öyle ki çıkıp bahçede bile oyun deneyimi sağlayabilirsiniz. Beklentilere yönelik tercihlerin değişebilmesiyle birlikte günümüzde en çok tercih edilen model bu modeldir.

Bunun yanında siz eğer bilgisayardaki bir oyunu oynamak istiyorsanız yine birçok kablosuz sanal gerçeklik gözlüğünde mevcut bulunan ve ya ek olarak satın alabileceğiniz link kablosu adında kablo sayesinde bilgisayar ile arasındaki bağlantıyı sağlayıp, bilgisayar oyunlarınızı da yine bu şekilde keyfini çıkararak oynayabilirsiniz. Keyifli günler.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli