Eğitimde Temelden Gelen Başarı Nasıl Sağlanır - Sosyal İçerik Platformu
Dünyanın En Büyük 10 Adası

Sıradaki içerik:

Dünyanın En Büyük 10 Adası

e
sv

Eğitimde Temelden Gelen Başarı Nasıl Sağlanır

89 okunma — 17 Aralık 2019 19:57

Eğitimde Temelden Gelen Başarı Nasıl Sağlanır?

Eğitimde temelden gelen başarı nasıl sağlanır.Çocukların yüksek kaliteli okul öncesi eğitim alması geleceklerini şekillendirmede önemlidir. Birçok anne baba, okul öncesi eğitimde çocukların öğrendiklerini ve çocuklarının anaokuluna hazır olup olmadıkları konusunda şüphecidir.

Çocuklar Kreşte Ne Öğrenir?

Okul öncesi dönemde çocuklar sosyal ve duygusal gelişimlerini güçlendirmeyi öğreneceklerdir. Bu dönemde çocuklar uzlaşmayı, saygılı olmayı ve problem çözmeyi öğrenirler. Okul öncesi eğitimi çocuklar için keşfedilecek, akranlarla oynayacak ve kendine güven inşa edecek bir ortam sağlar. Çocuklar anne ve babalarından yardım almadan görevleri başarabileceklerini ve kararlar alabileceklerini öğrenirler.

Okula Hazır Olma

Davranış yönetimi, okul öncesi öğrenmenin önemli bir parçasıdır. Okul öncesi eğitimde çocuklar nasıl öğrenci olunacağını öğrenir. Kaliteli anaokulları çocukların keşif, deneme ve konuşma yoluyla cevap bulmalarına yardımcı olur. Çocukların anaokuluna başlaması ailelerinden veya bakıcılarından uzaklaşmayı öğrenmelerine de yardımcı olur.

Dil ve Bilişsel Becerileri Tanıtın

Çocukların dil becerilerini dil açısından zengin bir ortamda besler. Sınıf ortamında öğretmenler, sanat, atıştırma ve diğer aktiviteler sırasında yeni kelimeler tanıtarak çocukların dil becerilerini güçlendirmelerine yardımcı olur. Öğretmenler, öğrencileri şarkı söyleyerek, kitaplardan ve yaratıcı oyunlardan bahsederek dillerini geliştirmelerini sağlar.

Akademisyenlerin Öğrenmedeki Rolü

Okul öncesi dönemde matematik öncesi ve okuryazarlık öğretilebilir. Bu dönemde çocuklara sayılar ve harfler öğretilir. Örneğin; çocuklar resimli bir kitabı okurken aynı zamanda sesleri tanımalarına yarayan, yaşlarına uygun şarkılar öğrenirler. Böylece çocuklar dil becerilerini geliştirir, dinlemeyi ve anlamayı öğrenir. Çocuklara yeni oyunlar öğreterek yeni dünyalar keşfetmelerini sağlayan öğretmenler, onları fark etmeye ve problem çözme becerileri üzerinde çalışmaya teşvik eder.

İlgi Çekici Aktiviteler

Çocuklar, ilginç buldukları aktiviteler yoluyla en iyi şekilde öğrenirler. Okul öncesi, akademik başarıya ulaşmakla ilgili değildir; çocukların dış dünyayı tanımaları ve sorgulamaları için çok yönlü bireyleri hayata hazırlamayla ilgilidir. Okul öncesi dönemde çocuklar, öz güven kazanırlar.

Çocukların Öz Güven Kazanması

Okul öncesi çocukları kendileri için bir şeyler yapabileceklerini öğrenirler. Bu dönemde çocuklar, kendi başarına yapabilecekleri aktiviteleri pratik etme şansı bulurlar. El yıkamak, kimsenin yardımı olmadan tuvalet ihtiyacını karşılamak ve ayakkabılarını giyip çıkarmak bunlardan bazılarıdır. Yeni beceriler öğrenmek, güven kazanmanıza yardımcı olur. Kaliteli bir erken çocukluk eğitimi, çocuklara evde öğrenmelerinin mümkün olmadığı beceriler sağlar. Öğretmenler, okul öncesi eğitim geçmişi güçlü olan çocuklara bütüncül öğrenme adına bir yaşam tarzı geliştirir.

Okullarda Çocuk Güvenliği

Büyük küçük tüm öğrencilerin okulda güven içerisinde olması gerekir. Okulda güvenlik, çocukların sosyal ve yaratıcı öğrenmeyi teşvik eden, cesaretlendirici bir ortamda olmalarını sağlar. Çocukların güvenlikleri sağlanmazsa risk altına girerler. Okul güvenliğini teşvik etmek, çocuklar için birçok yeni şeyi öğrenmek ve keşfetmek için açık bir alan yaratır.

Öğrencinin Başarısını Etkileyen Faktörler

Tüm eğitimciler bir okul içindeki atmosferin öğrencinin müfredat başarısına katkıda bulunduğunu bilirler. Daha da önemlisi, bir çocuğun öğrenme şeklinin yaşamının kalanı üzerinde daha fazla etkisi vardır. Olumlu, sevgi dolu bir atmosferin yaratılması, okulların ortak sorumluluğudur. Okulda sevgi dolu ve mutlu bir ortam yaratma sorumluluğu profesyonellerin sorumluluğu olsa da, ebeveynlerin de büyük bir rolü vardır. Okulu mutlu bir yer haline getirmek, okul müfredatını geliştirmek kadar değerlidir.

Olumlu Atmosferin Yaratılması

Okulun disiplin ve sınıf yönetimi konusundaki yaklaşımı yönetimin çabasıysa, okul genelinde uyumu kolaylaştırır. Hem eğiticiler hem de yönetim aynı safhada olduğunda çocuklar, onlardan ne beklendiğini bilir. Bu, bir güvenlik duygusu yaratır ve öğrenciler arasında sorumluluk duygusunu teşvik eder. Aynı zamanda hoş ve rahat bir atmosfer yaratır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
TREND İÇERİKLER
seo nedir
seo nedir
Ocak 21, 2023
Uzay Nasıl Kirlenir
Uzay Nasıl Kirlenir
Ocak 30, 2023
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !