Dizin Oluşturma Botu Tarafından Erişilemedi - Sosyal İçerik Platformu
Dünyanın Kumu Tükeniyor

Sıradaki içerik:

Dünyanın Kumu Tükeniyor

e
sv

Dizin Oluşturma Botu Tarafından Erişilemedi

74 okunma — 30 Kasım 2017 02:20

Dizin Oluşturma Botu Tarafından Erişilemedi

Dizin Oluşturma Botu Tarafından Erişilemedi Web sitesiyle uğraşan bazı arkadaşlarımızın karşılaştığı sorunlara çözüm bulmaya çalışacağız.

Örneğin;Yandex wabmaster portalından sitemizi ekledik.Daha sonra verilerimizi dizine kaydetmesi için site haritası göndermemiz gerekir site haritamızı da gönderdik.Bir gün sonra site haritamızın ne durumda olduğuna yandex webmaster portalından baktık ve karşımıza şöyle bir hata verdi. Sayfaya Dizin Oluşturma Botu Tarafından Erişilmedi

webmaster sorunlarımızı nasıl çözeriz,kimlerden ücretsiz yardım alabiliriz,neden ben sorunla karşılaşıyorum,sorunum hangi sebepden dolayı düzelmiyor.Bunların cevabını bu yazımız da bulmaya çalışacağız.Sizlerde çözemediğiniz sorunlarınızı yorum atarak söyleyin bizlerde sizlere yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız.En çok hata aldığımız yandex webmaster sorunlarına birlikte bakalım.

web sitemizi yandex webmaster eklediğimizde bize sayfaya dizin oluşturma botu tarafından erişilmedi hatası veriyor.Bu hata çözümü için birinci seçeneği ilk yapmanızı tavsiye ederim çünkü hosting firmaları genelde botları engelliyor,olmadıysa ikinci seçenek robots txt metin dosyamıza bakmamız burda nelere izin vermiş neyi kapatmışız.Robots txt. dosyasını nasıl düzenlenmesi gerektiğini bilmiyorsanız.Robots txt. dosyanızı sitemize yarum atarak çözüm bulabiliriz.

Yandex Sitemap Hatası;

1.Hosting sunucumuzun botları engellemiş olması,açtırmak için hosting firmamıza destek bölümünden mail atarak durum hakkında yardım almamız gerekiyor.

Hosting firmamız da botlar açıksa,yandex site dizini oluşturma ile ilgili bir sorun olduğunu bildirmeniz gerekir.Sorun, sitelerinizin birden fazlasıyla ilgiliyse, her site hakkında ayrı bir mesaj göndermeniz gerekir.Bu linkten yandex webmaster yardım bölümünden başvurabilirsiniz.

2.Robotlar txt.

Robots.txt, arama motoru robotları için site dizini oluşturma parametrelerini içeren bir metin dosyasıdır.

Belirli bir robot için direktifler bulunuyorsaUser-agent: YandexveUser-agent: *kullanılmıyorsa.

Örneğin:

User-agent: YandexBot # will only use the main indexing robot
Disallow: /*id=

User-agent: Yandex # will use all Yandex robots
Disallow: /*sid= # besides the main indexing robot
User-agent: * # Yandex robots won't be used
Disallow: /cgi-bin 

Robotların sitenize veya sitenizin belirli bölümlerine erişmesine izin vermek istemiyorsanız Disallowyönergeyi kullanın . 

Örnek:

User-agent: Yandex
Disallow: / # blocks access to whole site

User-agent: Yandex
Disallow: /cgi-bin # blocks access to pages 
          # starting with '/cgi-bin'


 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !