Sohbet İçin Uygun Siteler - Sosyal İçerik Platformu
Çocuğa Sorumluluk Kazandırmanın Yolları

Sıradaki içerik:

Çocuğa Sorumluluk Kazandırmanın Yolları

e
sv

Sohbet İçin Uygun Siteler

49 okunma — 10 Haziran 2018 13:46

Sohbet İçin Uygun Siteler

Sohbet İçin Uygun Siteler;İnsanlar pek çok kez hayatının boş zamanlarında karşı tarafla sohbet eder. Gelişen teknolojinin verdiği kolaylıkla beraber, artan sanal arkadaşlarda bu sohbetlere önayak oluyor. Bu sanal sohbet siteler Mirc isimli sohbet uygulamasının ardından 2006’da Windows Live’ın çıkardığı MSN uygulamasıyla ile sohbet siteleri hayatımıza girmiş bulunmakta. İşte o sitelerden öneri olanlar:

1- Sohbet Odaları:

sohbetodalari.net adresinden işlemini devam ettiren bu site 2002’de ilk adımlarını atmaya başladı. Bu İnternet sohbet sitesi içeresinde pek çok türden oda bulundurarak daha kolay ve aynı hobilere sahip arkadaşlar bulmaya daha çabuk olanak sağlıyor. Ayrıca içerisinde radyo desteği bulundurarak sohbet esnasında kullanıcıların daha kolay müzik dinlemesine olanak sağlıyor!

2- Bizim Mekan:

bizimmekan.com adresinden bağlanılan bu site il olarak kendini 2005’te gösterdi. Ayrıca bu sitenin android uygulaması da bulunmakta! Seviyeli, huzurlu ve öz güvenli olmayı baz alan bu site bilgi ve kültür paylaşımlarını hat seviyeye çıkarmayı hedefliyor.

3- Saklı Bahçe:

saklibahce.org İnternet sitesi üzerinden, önceki iki site gibi sohbet odaları oluşturarak insanların yeni arkadaşlıkla edinmesine yardımcı oluyor. 5 yıl önce ilk açılımını yapan bu sohbet sitesi halen ilk günkü aktifliğini koruyor.

Dini Sohbet Siteleri:

1- İslami Sohbet:

islamisohbet.net üzerinden bağlantı bulunduran bu site içerinde pek çok dini konuda sohbet odası bulunduruyor. Kendilerini tüm islam evreninin baş ucu sohbet sitesi olarak kendilerini tanımlıyorlar. Ayrıca android uygulamaları da bulunmakta.

2- Nurchat:

nurchat.org İnternet sitesinden işlemini sürdüren bu sohbet sitesi tıpkı diğer sohbet siteleri gibi içerisinde pek çok islami terimler ile ilgili sohbet odası bulunduruyor.

Arkadaşlık Sohbet Siteleri:

1- Siberalem:

siberalem.com üzerinden sohbet hizmetine devam eden bu site ilk hizmetini 2000 yılında başlattı. İstediğiniz bir kişiyle sohbet başlatabileceğiniz bu site “Yalnızlığın alemi yok!” sloganını kullanıyor. Ayrıca diğer sitelere göre farkla android yanında ios işletim sisteminde de hizmet veriyor.

2- 99Türkiye:

99turkiye.com üzerinden aynı az önceki sohbet sitesi gibi sohbet edeceğiniz arkadaşı ile özel sohbet başlatabiliyorsunuz. İlk olarak 2009’da hizmetine başlayan bu site halen işlevini pek çok ülkede sürdürüyor. Aynı şekilde bu site de android ve ios işletim sistemlerinde uygulamasını bulundurmakta.

3- Söyle.net:

isminden de anlayacağınız üzere bu site hizmetini soyle.net internet sitesi üzerinden veriyor. Tasarım ve yazılım olarak Pıxel kullanan bu sitede Mirc uygulamasını baz alarak sohbet odaları oluşturuyor. Dil, Din, Irk ayrımı yapmaksızın herkesin sohbet etmesini, özgürce konuşulmasını isteyen bu site de ilk adımlarını 2017 yılında hizmet vererek attı. İçerisinde belli kurallar belirleyen bu site belirlenen bu kurallara uymayanları siteden yasaklama, rumuzuna el koyma ve pek çok hakka sahip. Ayrıca bazı kurallara uymayanlar hakkında hukuksal işlem başlatıyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli