Otomasyon nedir - Sosyal İçerik Platformu
Naim SÜLEYMANOĞLU Kimdir ve Rekorları

Sıradaki içerik:

Naim SÜLEYMANOĞLU Kimdir ve Rekorları

e
sv

Otomasyon nedir

75 okunma — 07 Temmuz 2020 23:50

Otomasyon nedir ?

Otomasyon nedir?Otomasyon , makinelerin bir zamanlar insanlar tarafından gerçekleştirildiği görevlere uygulanması veya giderek daha fazla imkansız olan görevlere uygulanması. Makineleşme terimi genellikle insan emeğinin makinelerle basit değiştirilmesini ifade etmek için kullanılsa da, otomasyon genellikle makinelerin kendi kendini yöneten bir sisteme entegrasyonunu ifade eder . Otomasyon, tanıtıldığı alanları değiştirdi ve modern hayatın etkilenmediği bir yönü var.

Otomasyon ilk kullanım

Otomasyon terimi, 1946 yılında otomobil endüstrisinde , mekanize üretim hatlarındaki otomatik cihazların ve kontrollerin artan kullanımını açıklamak için kullanılmıştır. Sözcüğün kökeni, bir mühendis müdürü olan DS Harder’e atfedilir .Zamanda Ford Motor Şirketi . Terim, bir üretim bağlamında yaygın olarak kullanılmaktadır , fakat aynı zamanda, insan emeği ve istihbaratı için mekanik, elektriksel veya bilgisayarlı bir hareketin önemli bir ikame edildiği çeşitli sistemler ile bağlantılı olarak dış imalatta da kullanılmaktadır.

Genel kullanımda, otomasyon , talimatların doğru bir şekilde uygulanmasını sağlamak için otomatik geri besleme kontrolü ile kombine edilmiş programlanmış komutlar aracılığıyla bir işlemin gerçekleştirilmesi ile ilgili bir teknoloji olarak tanımlanabilir . Elde edilen sistem insan müdahalesi olmadan çalışabilir. Bu teknolojinin gelişimi, bilgisayarların ve bilgisayarla ilgili teknolojilerin kullanımına giderek daha fazla bağımlı hale gelmiştir. Sonuç olarak, otomatik sistemler giderek daha karmaşık ve karmaşık hale gelmiştir. Gelişmiş sistemler, pek çok açıdan insanların aynı faaliyetleri gerçekleştirme yeteneklerini aşan bir yetenek ve performans düzeyini temsil eder.

Otomasyon teknolojisi, bir dizi başka teknolojinin geliştirdiği ve kendi tanımını ve statüsünü yakaladığı bir noktaya olgunlaştı. Robotik, bu teknolojilerden biridir; Otomatik makineninbelirli antropomorfik veya insani özelliklere sahip olduğu özel bir otomasyon dalıdır . Modern bir endüstrinin en tipik insani karakterirobot güçlü mekanik koludur. Robot kolu, bir üretim makinesinde parçaların yüklenmesi ve boşaltılması veya montaj sırasında bir otomobil gövdesinin metal levha parçalarında bir dizi nokta kaynağı yapılması gibi yararlı görevleri gerçekleştirmek için bir dizi hareket boyunca hareket edecek şekilde programlanabilir. Bu örneklerin gösterdiği gibi, endüstriyel robotlar tipik olarak insan işçilerini fabrika operasyonlarında değiştirmek için kullanılır.

Neden Otomasyon kullanılmalı

Otomasyon, bir süreçte insan müdahalesini en aza indiriyor.

Kontrol sistemleri ve mekanizasyon ekipmanı, uygulamaları ve araçları bağımsız olarak çalıştırır. Otomatik sistemler, duyusal alanları, geri bildirim kontrol döngülerini, simülasyon yazılımını, robotik, 3D baskıyı, malzeme taşıma sistemlerini, mobil teknolojiyi ve dokümantasyon otomasyonunu kullanabilir. Temel olarak, operatörlere olan ihtiyacı büyük ölçüde azaltırken insanları ve bilgileri birleştiriyor.

Otomasyon daha tehlikeli / zorlu görevler için de devreye girebilir. Otomasyon bir adımı veya tüm süreci destekleyebilir. Bir şirket bir işlemi veya tüm fabrikayı, gerçekleştirme sürecini veya hatta ofisini otomatikleştirebilir.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli