Dünyanın En İlginç 45 Bilgisi - Sosyal İçerik Platformu
swiftul-array & dictionary & stack yapıları

Sıradaki içerik:

swiftul-array & dictionary & stack yapıları

e
sv

Dünyanın En İlginç 45 Bilgisi

69 okunma — 06 Aralık 2020 00:24

Dünyanın En İlginç 45 Bilgisi Eiffel Kulesi´nin tepesine çıkana kadar 1792 basamak vardır. -Ketçap 1830´lu yıllarda ilaç olarak satılırdı. -Kirpi suda batmaz.

-Rusya´nın dörtte biri ormanlarla kaplıdır. -Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Hiçbir kâğıt parçası 7 defadan fazla ikiye katlanamaz! -Timsahlar renk körüdür.

-Bir insan hayatı boyunca ortalama 22 kilogram deri kaybediyor. -Suudi Arabistan´da bir kadın kocasına kahve yapmazsa bu boşanma nedenidir.

-Evinizdeki toz parçacıklarının büyük çoğunluğu ölmüş deri dokusudur. –Aslanlar bir günde 50 kez sevişebilirler.

-Dünyanın en hızlı büyüyen bitkisi bambu, bir günde 90 cm kadar uzuyor. -Eğer ağzımıza attığımız bir şeye tükürüğümüz değmese onun tadını anlayamayız.

-Dünyadaki obez nüfusun üçte biri, gelişmekte olan ülkelerde yaşıyor. -Denizatları, erkekleri hamile olan tek canlı grubudur.

-Çikolatanın köpekleri öldürdüğü doğrudur. Onların kalbine ve sinir sistemine zarar verir. Yarım kilo kadar çikolata küçük bir köpeği öldürebilir.

-Baykuş, mavi rengi görebilen tek kuştur. -Hayvanlar âleminde sadece domuzlar güneşten yanabilir. -Bir kilo limonda bir kilo çilekten daha fazla şeker vardır.

-Gülmek için 17 adaleye ihtiyaç vardır. Surat asmak için ise 43 adeleye ihtiyaç duyarız. -Sabahları elma yemek, kahve içmekten daha fazla uykunuzu açar.

Dünyanın En İlginç Bilgisi

– Ortalama bir erkek, hayatının 3350 saatini tıraş olmak için harcar. -Filler zıplamayan tek memelidir. -Hamamböcekleri yaklaşık olarak 250 milyon yıldır yaşadıkları halde hiçbir değişime uğramamışlardır.

-Hawaii alfabesinde sadece 12 harf bulunmaktadır. -Sarışınların esmerlere göre daha fazla saçı vardır. -Kangurular geri geri yürüyemezler. -Bir köpekbalığı 100 milyon damla deniz suyu içindeki bir damla kanı hissedebilir.

-Kereviz yerken harcanan kalori, kerevizin içindeki kaloriden daha fazladır. -İnsan midesi 2 haftada bir iç zarını yenilemek zorundadır aksi halde kendi kendini sindirir.

-Yarım kilo bal yapabilmek için arılar iki milyondan fazla çiçekten bitki özü toplamak zorundadırlar. -Penguen yüzebilen, ama uçamayan tek kuştur. -Bir bardak taze şampanyanın içine bir kuru üzüm atarsanız üzüm asansör gibi bardağın altından üstüne, üstünden altına sürekli dolaşır.

-Salatalığın yüzde 96´sı sudur. -Karıncalar uyumaz. -Sümüklüböceklerin dört tane burnu vardır. -Hapşırdığınız zaman, kalbiniz de dâhil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. -Tarantulalar iki buçuk yıl yiyeceksiz yaşayabilirler.

-El tırnakları ayak tırnaklarına oranla 4 kat daha hızlı uzarlar. – Bir okyanusun en derin yerinde, demir bir topun dibe çökmesi bir saatten uzun sürer. -Kâğıt para sanıldığı gibi kâğıttan değil pamuktan yapılır. 1950´den önce kenevir, ağaç kabuğu ve marijuana yaprağı kullanılarak yapılırdı.

-Yılanlar duyamaz. -Yunuslar gözleri açık uyurlar. -Dünyanın en büyük hayvanı mavi balinadır. Aynı zamanda hayvanlar âleminin en hızlı büyüyen hayvanıdır. Kilosu 22 ayda 26 tona kadar ulaşır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli