Godaddy Domain Nasıl Satılır - Sosyal İçerik Platformu
Nasreddin Hocanın Tanrı Misafiri Fıkrası

Sıradaki içerik:

Nasreddin Hocanın Tanrı Misafiri Fıkrası

e
sv

Godaddy Domain Nasıl Satılır

75 okunma — 12 Ekim 2020 10:17

Godaddy domain nasıl satılır.Godaddy üzerinde yıllık 17 TL ücret ile alan adı satış hizmetlerinden faydalanmayı aktif hale getirebilirsiniz.

Üstelik kupon kullanarak bu rakam üzerinden de %35’e varan indirim sağlayabilir ve çok cüzzi sayılabilecek rakamlar ile dünyanın en çok tercih edilen domain satış platformunda sizde domain satmaya başlayabilirsiniz.

Godaddy üzerinde hemen al fiyatlı satış, teklif usulü (ve karşı teklif vermeli satış), açık arttırma ile satış yöntemlerinden birini seçerek domain satış ilanı oluşturabilirsiniz.

GoDaddy Ne Kadar Komisyon Alıyor?


Godaddy domain satışlarından en az 53 TL (dolar kuruna göre 1-2 TL fark gösterebilir) komisyon almaktadır. Yani 20 Dolara domain satmak isterseniz elinize 18 TL kadar bir rakam geçmiş oluyor.

Bu yüzden Godaddy üzerinden yapacağınız satışlarda bu farkı da dikkate alarak fiyat yazılması gerekmektedir. Kur ile birlikte değişmekle beraber aşağıdaki komisyon rakamları geçerlidir.

Premium Listerek Domain Eklemek


Sadece Godaddy üzerinde kayıtlı olan ve “.com, .net, .org, ve .co”alan adı uzantılarına sahip domainlerinizi premium satış listelerine ekleyebilirsiniz. Premium listeye eklediğiniz domainlerde Godaddy sizi için domainin hangi fiyat aralığında satılabileceğine dair fiyat aralığı da vermektedir.

Örneğin 12 yaşındaki 4wr.net adresimize 180 ila 539 dolar arasında değer biçilmektedir ve 360 Dolar bedel ile satılığa çıkarılması Godaddy tarafından önerilmektedir.

Linkteki komisyon hesaplama bölümünden elinize geçecek olan parayı ve kesilecek olan komisyon rakamını tam olarak görebilirsiniz: https://tr.auctions.godaddy.com/trppricing.aspx

GoDaddy Ödeme Almak icin Hesap Bilgilerinin Girilmesi


Ödeme bilgilerinizi gireceğiniz adreste 4 adet ayrı bölüm doldurulmanız istenecektir. Bunlardan kişisel bilgileriniz ve adres bilgilerinizin olduğu sayfalarda klasik işlemler yapılmaktadır.

En zor kısım ödemelerin alınacağı hesap bilgileri gibi görünsede aslında bu sayfadada zorlanmanızı gerektirecek bir satır yer almamaktadır. 2. Sayfanın tamamı banka yani ödemenin alınacağı hesap bilgilerimize ayrılmış.

Burada en çok sorulan soru “National ID Number” aslında ilk akla gelen seçenek yani TC Kimlik numaramızdır.

Swift Kodu kısmı ise yazımızın sonunda listelenmiştir ve bu alandan bankanızın swift kodunu bularak istenen yere yazabilirsiniz. Geriye kalan kısımlar ise hesabın ait olduğu ad ve soyad bilgisi ile IBAN numarası bilgisidir.

Bankaların Swift Kodları için linke tıklayarak ilgili yazımızdan tüm swift kodlarının listesine ulaşabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli