Delosa Nasıl Gidilir - Sosyal İçerik Platformu
Darkorbit 3 5 Nasıl Gidilir

Sıradaki içerik:

Darkorbit 3 5 Nasıl Gidilir

e
sv

Delosa Nasıl Gidilir

119 okunma — 15 Aralık 2018 14:56

Delosa Nasıl Gidilir

Yunanistan’a Gitmek İçin Vize Gerekli Mi?

Türkiye ne kadar bir turizm cenneti olsa, yanında bulunan Yunanistan adaları ayrı bir güzelliğe sahiptir. Türkiye’de tatil yapmaktan sıkılan vatandaşlar Yunanistan’a gitmektedir.

Bunun nedeni ekonomik olması ve yakın olmasıdır. Her yıl Türkiye’de tatil yapmaktan sıkılabilirsiniz. Bu doğal bir durum. Yunanistan adalarına gideceksiniz ve vize işlerini dert etmek istemiyorsanız.

Yunanistan tam size göre çünkü yunan adalarına Schengen Vizesi olmadan Türk vatandaşlar girebilecek. Bu vize sayesinde 15 gün kalabilirsiniz.

Ve vizeyi sadece 60 Avro karşılığında alabilirsiniz. Bankanızda göstere bileceğiniz para yok mu? bir işiniz yok mu? Veya öğrencisiniz ve vize alamıyor iseniz Yunanistan sizin için çok iyi bir tatil seçeneği olacaktır.

Yunanistan Adaları Nerededir?

Yukarıdaki uygulamayla Rodos, Kos, Sakız ve Midilli adalarına vize olmadan giriş yapabileceksiniz. Tabii başvuru sırasında en az 6 aylık pasaportunuz olması gerekmektedir.

Aksi takdirde işleme alınmayacaksınız. Bodrum – Kos arası gemi seferleri bulunmaktadır. Gemiyle yolculuk yapabilirsiniz.

Ayrıca Marmaris’ten Rodos adasına gidip aynı zamanda tatilinizi orada geçirebilirsiniz. Sakız adasına çeşme’den kalkan seferler ile gidebilirsiniz.

Midilli adasına gitmek istiyorsanız yine Bodrum üzerinden kalkan gemiler ile ulaşabilirsiniz. Gemi seferleri ortalama 60 dakika sürmektedir. Bu avantajlar size kısa yol ve ucuz tatiller sunar.

Yunanistan Delos Adasına Nasıl Giderim?

Delos adası, Mykonos adasının yanında bulunan oldukça küçük bir adadır. İçinde sadece 14 kişi yaşıyor ve oldukça ıssız bir adadır.

Çok eski tarihi yapılara sahip bu ada MÖ bir liman bulunmaktaydı. Antik dönemde eski bir mermer ocağı haline getirilmiştir. Dünya mirasları arasında yer almaktadır.

Hatta Yunanlılar arasında bir inanışa göre Leto, Apollon’u ve Artemis’i burada dünyaya getirmişti.

Güney Ege’de bulunan bu ada Mykonos adasının yanındadır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli