Boston Dynamics Yeni Robotu Handle'ı Tanıttı - Sosyal İçerik Platformu
Snapchat Kendi Drone’unu Üretiyor

Sıradaki içerik:

Snapchat Kendi Drone’unu Üretiyor

e
sv

Boston Dynamics Yeni Robotu Handle’ı Tanıttı

84 okunma — 05 Mart 2017 21:31

Bir sunum sırasında izleyicilerden birinin sızdırdığı video sayesinde tanıdığımız, Boston Dynamics’in yeni robotu Handle resmen duyuruldu. Birçok zorlu parkuru aşabileceği daha öncede sızan bilgiler arasındaydı, ancak yayınlanan video tüm meraklıları şaşırttı.

Yaklaşık 2 metre boyundaki Handle, 1.2 metre yüksekliğe kadar sıçrayabiliyor. Bugüne kadar kaydedilen en yüksek insan sıçrayışı 1.6 metre. Tam dolu bataryası ile 24 km yol alabilen robot, yaklaşık 45 kg yük taşıyabiliyor. Diğer türlerinden farklı olarak, ayakları yerine tekerlekleri olan Handle, saatte 14 km hızla ilerleyebiliyor. Araştırma ve geliştirme alanında kullanılmak üzere tasarlanan Handle, hem elektronik hem de hidrolik aksama sahip.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !